Celebrities Gossip Showbiz

“Unë gjithmonë kam mbrojtur…”/Reagimin e Selena Gomez në lidhje me situatën e Hailey Bieber nuk e priste askush!

Pasi bëri një pushim të shkurtër në rrjetet sociale në fund të shkurtit, në mes të thashethemeve për mosmarrëveshjen e saj të supozuar me Hailey Bieber, Selena Gomez postoi një mesazh urgjent në InstaStory-n e saj në Instagram pak orë më parë duke iu lutur fansave të qetësojnë situatën dhe të bëjnë kujdes.

Thirrja e saj nisi me lajmin se Hailey e cila është e martuar me Justin Bieber, kohët e fundit kishte kontaktuar me yllin e “Only Murders in the Building” për t’i bërë të ditur se ajo kishte marrë kërcënime me vdekje dhe “negativitet urrejtës.”

“Kjo nuk është ajo që unë mbroj,” tha Gomez pa mëdyshje.

Askush nuk duhet të përjetojë urrejtje ose ngacmim. Unë gjithmonë kam mbrojtur mirësinë dhe me të vërtetë dua që e gjithë kjo të ndalet.

Në shkurt, Gomez përdori TikTok për të njoftuar se ajo do të largohej nga rrjetet sociale.

Jam mirë. Unë e dua atë që jam, nuk më intereson. Unë jam e madhe, apo nuk jam, nuk më intereson. Unë e dua atë që jam.

Njoftimi erdhi në të njëjtën ditë kur Gomez mposhti Kylie Jenner si gruaja më e ndjekur në Instagram me më shumë se 380 milionë ndjekës. Që atëherë ajo ka tejkaluar 400 milionë ndjekës në platformë. Gomez u kthye në rrjetet sociale një javë më vonë me një mesazh të rëndësishëm në mes të thashethemeve të përfolura për grindjen me modelen. “Ju lutemi, jini më të sjellshëm dhe kini parasysh shëndetin mendor të të tjerëve,” komentoi këngëtarja-aktorja për TikTok.