Design Fashion Lifestyle

Vëmendjen këtu, kjo është vera e syzeve të diellit shumëngjyrëshe!

Syzet e diellit janë unike të fuqishme si një deklaratë stili për shkak të vendit ku i mbajmë ato: në mes të fytyrave tona. Ndryshe nga, të themi, një çorape shumëngjyrëshe, nuk ka asgjë delikate në lidhje me diellin, gjë që mund të shpjegojë pse shumë prej nesh luajnë në mënyrë të sigurt duke zgjedhur skelete të errëta në forma klasike. Ne jemi të kënaqur për tërheqjen e përjetshme të një palë Wayfarers me ngjyrë, por ju mund të garantoni që nuk do të jeni i vetmi person që do t’i vishni ato në plazh ose në bar këtë verë. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për syzet e diellit të guximshme, me ngjyra të ndezura që kemi zgjedhur më poshtë. Pra, harroni pantallonat e shkurtra apo këmishat lino. Nëse dëshironi të dalloni nga të tjerët këtë verë, kjo është ajo që ju duhet.

1. Syze Gucci

Të ardhura në një nuancë të kuqe aq të gjallë sa duhet të jetë në një kartë bankare të modës, këto modele drejtkëndëshe nga Gucci nuk bëjnë asnjë lëshim për delikatesën dhe janë aq më të mira për të. Sikur ngjyra të mos mjaftonte si një deklaratë, skeleti gjithashtu mburret me logon e markës, e cila ndërthuret me dy gërmat G, e cila është gdhendur në çdo dizajn.

2. Jacques Marie Mage

Të dizajnuara në Los Anxhelos dhe të punuara me dorë në Japoni, syzet e diellit të Jacques Marie Mage marrin frymëzim nga vendet më të papritura. Këto skelete këndore Molino 55 janë pjesë e një bashkëpunimi me Diamond Ranch në Jackson Hole, Wyoming, dhe vijnë në një nuancë të gjallë të kuqes Marlboro që i kushton haraç trashëgimisë së kaubojve të Perëndimit Amerikan.

3. LOEWE

Nga marka e mirënjohur luksoze spanjolle LOEWE vjen ky homazh retrofuturist në vitet 1960, një dekadë kur optimizmi romantik i epokës hapësinore krijoi disa nga modat më të egra të shekullit të 20-të. Kornizat e trasha, të verdha si dielli janë të zbukuruara me motivin Anagram të nënshkrimit të LOEWE.

4. Bottega Veneta

I pafalshëm nga emri, i pafalshëm nga natyra. Me një dizajn të mprehtë, këndor dhe përdorim të bollshëm të hijes së gjelbër të firmës Kermit-the-Frog, këto syze dielli nga Bottega Veneta janë bërë për të tërhequr vëmendjen. Marka mund të jetë e vendosur të kthehet në rrënjët e saj në luksin e qetë në stinët e ardhshme, por me këtë dëshmi ajo ende di se si të spërkasë ngjyrën përreth.

5. CELINE HOMME

Mendimi i CELINE HOMME për formën klasike të kornizës D nuk do të ishte kurrë i mërzitshëm, apo jo? Dimensionet janë pak më të mëdha se Wayfarer-i juaj standard, por është ngjyra që i dallon ato vërtet. E disponueshme gjithashtu në nuancat e gjalla të të verdhës dhe rozës së theksuar, zgjedhja jonë është versioni blu këtu.

Me të drejtë mund të pyesni se ku të gjejmë të ngjashme si këto dhe më ekonomike. Epo, Enzo Attini ka menduar dhe për ju. Më poshtë janë disa nga sugjerimet tona për këtë sezon dhe në faqen e tyre mund të gjeni dhe modele të tjera.

LAGO DI GARDA / TORTOISE RED + BLACK LENS

PIAZZA DELLA SIGNORIA / TORTOISE YELLOW + DARK BROWN LENS

LA SCALA / TORTOISE RED + DARK BLACK LENS

CINQUE TERRE / BLACK + PURPLE LENS

COLOSSEO DI ROMA