Auto & Moto Celebrities Showbiz

Vetëm një makinë bishë si BMW XM mund ta rikthente në modeling Naomi Campbell!

Naomi Campbell nuk ka nevojë të prezantohet sepse është një diva dhe nëse jeni në të 40-at ose më shumë e kuptoni pse, ajo e çoi modelingun në një nivel tjetër për sa i përket magjepsjes dhe pagesave stratosferike.

Nëse suksesi i saj do të ishte aktual, numri i ndjekësve të saj në Instagram me siguri do të ishte rreth 300 milionë, siç është rasti me Beyonce apo Kim Kardashian, në vend të 14 milionëve që ka.

Ka kohë që nuk kemi dëgjuar për të, por ajo e gjen mënyrën dhe ka dalë sërish në pah teksa është kthyer si imazhi i një makine të re. Është BMW XM i ri, një SUV i madh 5.11 metra që është bërë hibridi i parë plug-in i nënshkruar nga departamenti ‘M’.

Në fakt, ajo nuk do të ketë një version si një BMW ‘normale’, dhe as nuk do të ketë një version si ato modele BMW që janë të ndërmjetme midis ‘normales’ dhe ‘M’, dhe që njihen si ‘M Performance’.

Pak mund të imagjinojnë se sa mbresëlënëse duhet të jetë të drejtosh një makinë që peshon pothuajse 2.8 ton në rrota 23 inç me 653 kf, si dhe të jesh në gjendje të shkosh nga 0-60 në 4.3 sekonda dhe të arrish 250 km/h (155 mph) me kufizim.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dr Naomi Campbell (@naomi)

Por, Campbell tashmë e di se si është të drejtosh këtë SUV të madh, i cili ka filluar të shitet në Spanjë me çmime që fillojnë nga 179,700 euro dhe dizajni i të cilit njihet nga vetë BMW si “ekstravagant”.

Modelja britanike e prindërve xhamajkanë thotë se i pëlqente slogani i makinës së re, që është “Guxo të jesh ti”. Në lidhje me këtë ajo u shpreh:

Më tërhoqi menjëherë vëmendjen sepse përshkruan saktësisht qëndrimin e besimit që nevojitet për të bërë përparim dhe ndryshim pozitiv.