Bota Celebrities

VIDEO/Zelensky zbulon se Gjermania do dërgoj tanke Leopard; përlotet në mes të intervistës

Volodymyr Zelenskyy zbuloi se Gjermania do të dërgonte tanket e saj Leopard 2 në Ukrainë dhe përlotet në mes të një interviste me Kay Burley.

“Jam shumë i lumtur. Unë do të doja të falënderoja Gjermaninë, Britaninë dhe Shtetet e Bashkuara që morën këtë vendim”, tha presidenti. Në përgjithësi i jam shumë mirënjohës botës për mbështetjen për Ukrainën. Por duke folur sinqerisht, numri i tankeve dhe koha e dorëzimit në Ukrainë është kritike”, tha presidenti ukrainas gjatë intervistës së drejtëpërdrejtë.

Shikoni videon më poshtë…