Celebrities Gossip link in bio Showbiz

Vrima në mur dhe njolla në dysheme, pronari i shtëpisë ku kanë jetuar Cardi B dhe Offset padit reperët!

Dyshja e njohur Cardi B dhe Offset janë paditur së fundmi për dëmtimin e një shtëpie me qira ku kanë qëndruar në Los Anxhelos. Sipas dokumenteve gjyqësore të siguruara, reperët janë paditur për shkelje të kontratës dhe neglizhencë nga pronari i pronës në L.A. Pronari pretendoi se Cardi dhe Offset jetuan në shtëpi për 20 muaj dhe e liruan ambientin në tetor pa paralajmërim. Në dokumente gjithashtu pretendohet se këngëtarët nuk paguanin qira apo faturat për një periudhë kohe.

Pas daljes së tyre nga shtëpia, pronari pohoi se kishte dëm të konsiderueshëm të pronës, duke përfshirë mobilje të thyera, vrima në mure, gërvishtje dhe njolla në dyshemetë e pllakave, qilimat dhe perdet. Kishte gjithashtu edhe shenja djegie në tavolina dhe dollapë. Kostoja për riparimin e dëmit është të paktën 85,000 dollarë. Pronari pretendoi se si Cardi ashtu edhe Offset kanë injoruar përpjekjet e shumta të bëra për të zgjidhur çështjen.

Rikujtojmë se pak kohë më parë reperja e njohur ka konfirmuar se ajo dhe Offset i kanë dhënë fund lidhjes së tyre disavjeçare. Me anë të një postimi në Instagram Cardi pranoi se nuk “mendon” se burri i saj e tradhtoi me Chrisean Rock, por gjithashtu nuk është e interesuar të dijë të vërtetën.

Nuk më intereson ta zbuloj sepse kam një minutë që jam beqare. Unë thjesht nuk di si t’i tregoj botës.

Reperi i “Migos” nga ana tjetër pranoi gjithashtu se gabimet e tij të së kaluarës vazhdojnë të ndjekin marrëdhënien e tyre.

Të jem i sinqertë, e urrej faktin që sa herë që ajo ka një problem me dikë tjetër, ata e rikthejnë të kaluarën time. E kaluara ime mbulon gjithçka që kam bërë. Gjatë gjithë kësaj kohe nuk kam bërë asgjë.

Rikujtojmë, se Offset i propozoi reperes në tetor 2017 në koncertin vjetor të Power 99 të Powerhouse në Filadelfia. Në shtator 2020, Cardi paraqiti kërkesë për divorc nga Offset, duke pretenduar se martesa e tyre ishte “prishur në mënyrë të pakthyeshme”. Megjithatë, dyshja që atëherë i kanë zgjidhur gjërat. Çifti kanë dy fëmijë, Kulture Kiari Cephus dhe Wave Set Cephus. Offset ka gjithashtu djemtë Jordan Cephus dhe Kody Cephus dhe vajzën Kalea Marie Cephus nga lidhjet e mëparshme.