Celebrities Gossip Showbiz

Ylli i “Harry Potter” Daniel Radcliffe bëhet baba për herë të parë!

Së fundmi, aktori i njohur Daniel Radcliffe është bërë baba për herë të parë. Ylli i filmave “Harry Potter” ka mirëpritur fëmijën e tij të parë me partneren, Erin Darke. Daily Mail siguroi fotot e para të yllit 33-vjeçar teksa ai shëtit nëpër Nju Jork me fëmijën e tij. Në foto, aktori shihet i veshur sportiv, duke shtyrë karrocën e foshnjës në qendër të qytetit.

Çifti janë bashkë për rreth një dekadë, konkretisht që nga viti 2012. Një burim i afërt i tyre ka folur së fundmi për Mirror dhe ka ndarë ndjenjat e dyshes për ardhjen e fëmijës së tyre në jetë:

Ata janë absolutisht të emocionuar. Ata u kanë thënë familjeve dhe miqve të tyre se është një kohë tepër emocionuese.

Radcliffe foli për lidhjen e tij me Darke në një intervistë me revistën Parade në 2014:

Ishte një nga ato gjëra të menjëhershme ku ti thua: “Oh, më pëlqen shumë ky person”. Ju thjesht keni një lidhje me dikë dhe pastaj papritur, është tepër e lehtë të flasësh me ta. Ishte një nga ato lloj situatash.

Rikujtojmë, se Discovery njoftoi së fundmi se ekskluzivitetet “Game of Thrones” dhe “Harry Potter” do të marrin një jetë të re në shërbimin e ri të transmetimit Max të studios. Për ata që janë të etur për t’u rikthyer në botën e magjisë së “Harry Potter”, merrni frymë thellë. 

Seriali do të jetë një “përshtatje besnike” e librave të dashur “Harry Potter” nga autorja J.K. Rowling, e cila gjithashtu do të shërbejë si producente ekzekutive në projekt, sipas një njoftimi për shtyp. Librat “Potter” të Rowling u botuan midis 1997 dhe 2007. Seriali televiziv do të shfaqë një kast fytyrash të reja për të marrë rolet e bëra të famshme në filmat “Potter” nga Daniel Radcliffe, Emma Watson dhe Rupert Grint.