Celebrities Gossip Love & Sex Showbiz

Aktori i njohur i “Harry Potter” së shpejti do të bëhet baba për herë të parë!

Daniel Radcliffe, i cili njihet më së shumti për rolin e tij si Harry Potter në ekskluzivitetin e filmave më të dashur në mbarë botën, është në pritje të fëmijës së tij të parë me të dashurën e tij Erin Darke. Çifti është në lidhje që nga viti 2012 kur u takuan në xhirimet e dramës biografike “Kill Your Darlings”. Radcliffe foli për lidhjen e tij të menjëhershme me Darke në një intervistë me revistën Parade në 2014:

Ishte një nga ato gjëra të menjëhershme ku ti thua: “Oh, më pëlqen shumë ky person”. Ju thjesht keni një lidhje me dikë, dhe pastaj papritur, është tepër e lehtë të flasësh me ta. Ishte një nga ato lloj situatash.

Çifti ka punuar së bashku në disa projekte, duke përfshirë serialin komedi të Radcliffe PBS “Miracle Workers”. Ndërsa ata kënaqen duke punuar së bashku, ata nuk duan ta bëjnë këtë gjatë gjithë kohës.  Aktori 33-vjeçar është i emocionuar për t’u bërë baba dhe thotë se ka një “jetë shumë të bukur” me Darke. Çifti preferon të mbajë pothuajse gjithçka private.

https://twitter.com/Danradgermany/status/1639334677755359232?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1639334677755359232%7Ctwgr%5E6fc63d96a98c67c74871e1f5027bcf71525e309c%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.marca.com%2Fen%2Flifestyle%2Fcelebrities%2F2023%2F03%2F26%2F641fd74346163fd61f8b4575.html

Aktori Daniel Radcliffe i cili u bë i famshëm nga filmat “Harry Potter” ishte vetëm 12 vjeç kur pranoi rolin e Harry Potter. Ndërkaq, ai ishte diagnostikuar me një sëmundje neurologjike, dispraksi, që në fëmijëri dhe është shprehur se:

E kam pasur të vështirë në shkollë, kam qenë i keq në çdo gjë, pa talent të dukshëm.