Art & Kulturë Celebrities Music Showbiz

Zbulohet lista e plotë e artistëve që do të performojnë në “Sunny Hill Festival”!

“Sunny Hill Festival” do të mbahet dhe në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë dhe në atë shqiptar, në Tiranë. Kjo është bërë e ditur nga një deklaratë e përbashkët e Ministrisë së Kulturës dhe “Sunny Hill Festival”. Në deklaratë thuhet se ‘Sunny Hill Festival’ do të mbahet në Prishtinë në datat 4-7 gusht, data këto që u parashikuan më herët që festivali të mbahej në Tiranë.

E së fundmi faqja e “Sunny Hill” në rrjete sociale ka prezantuar listën e gjatë të këngëtarëve që do të jenë në festivalin e këtij viti, i cili po bën rikthimin pas dy vitesh për shkak të pandemisë.

Ja lista e plotë e artistëve që do të performojnë në “Sunny Hill Festival”:

1. Dua Lipa

2. J Balvin

3. Diplo

4. Skepta

5. AJ Tracey

6. Mahmood

7. Regard

8. Burak Yeter

9. Adrian

10. Art Haliti

11. Azet

12. Art Lokaj & Eros

13. Bookie

14. Caboo

15. Cozman

16. Dhurata Dora

17. DJ Bannzz

18. DJ First

19. DJ Flow

20. Edon

21. Elvana Gjata

22. Emir Taha

23. Erno

24. Fattizzle

25. Galoski

26. Ghetto Geast

27. Jimpong & Friends

28. Kamal

29. Kida

30. Kreshnique

31. La Fazani

32. Labi Ramaj

33. Ledri Vula

34. Lekë

35. Liburn

36. Lluni

37. Lumi B

38. Lyrical Son

39. MC Kresha

40. Nush

41. Onat

42. Romeo Blanco

43. Rrrron

44. Sahati

45. Sancet

46. Semi

47. Sytë

48. Vertigeux

49. Yll Limani

50. Yon Idy

51. Zuna

52. Zwada