Celebrities Fashion Gossip Music

Adele u rikthye pas pesë vitesh në skenë por veshja e saj mori një vëmendje më të madhe!

Adele pati një rikthim shumë që solli shumë emocione në skenë gjatë koncertit të saj të parë publik në pesë vjet. Superylli i muzikës kryesoi festivalin ‘American Express Presents BST’ për dy netë këtë fundjavë, duke performuar para një turme prej 65,000 fansash në Hyde Park të Londrës. Sipas Page Six, ylli ishte i emocionuar gjatë shfaqjes prej dy orësh dhe i mbajti lotët teksa iu drejtua audiencës, duke thënë gjatë këngës së saj të parë.

Zoti im, unë jam kthyer në shtëpi.

Për natën e rëndësishme, këngëtarja e “Easy on Me” kishte zgjedhur Schiaparelli-n, duke veshur një fustan të zi kadifeje mahnitës të gjatë deri në fund të këmbëve. Fustani me mëngë të gjata përfshinte një dekolte në stilin e shpatullave të hapura dhe me pjesën tjetër të kapur pas qafës që i linte vendin shpatullave të zhveshura dhe ishte ngjitur në bel me një rrip ari mbi një fund vezullues.

Ylli e plotësoi pamjen me bizhuteri prej floriri, duke përfshirë një unazë të madhe në formë harku dhe vathë me një model rrethor ylli, të stolisur me perla miniaturë. Për The Guardian, këngëtarja e “Someone Like You” këndoi disa këngë të reja nga albumi i saj ‘30’, si dhe hitet e saj më të mëdha. Ajo bisedoi me turmën mes këngëve, me tema si “Billie Eilish, Stranger Things, dhimbje të nervit shiatik dhe harresa e teksteve të këngëve”.

Ylli gjithashtu thuhet se e ndaloi koncertin disa herë për t’i dhënë masa sigurie anëtarëve të turmës që kishin nevojë për ndihmë mjekësore për shkak të vapës gjatë ditës.

Ndërsa performancat e fundjavës shënojnë herën e parë që këngëtarja e “Rolling in the Deep” performon një koncert publik pas pauzës së saj të gjatë, ylli performoi para turmave të mbushura me yje për dy shfaqje televizive rreth ‘30’. Për ‘Adele : Speciale One Night Only’, ajo kishte veshur një fustan të ngjashëm, skulpturor Schiaparelli, i shoqëruar me një palë vathë të mëdhenj si planeti i Saturnit.