Celebrities Magazine Showbiz

Aktori Austin Butler pranon se roli i tij si Elvis Presley i ka dëmtuar mjaft rëndë kordat vokale!

Austin Butler ka pranuar se ai ka dëmtuar kordat e mia vokale pasi mori rolin e Elvis Presley në filmin biografik të Baz Luhrmann, “Elvis”. Aktori 31-vjeçar i nxiti fansat muajin e kaluar kur pranoi çmimin Golden Globe për portretizimin e tij të këngëtarit legjendar teksa fliste duke përdorur një theks të ngjashëm me atë të stilit të Elvis.

Filmi është pritur mirë nga kritika dhe ka fituar tetë nominime për Oscar. Fansat ndanë konfuzionin e tyre në Twitter, me disa që goditën Austin për përdorimin e një theksi “të rremë”. Ylli tani ka pranuar se po përpiqet të heqë qafe atë theks dhe tha se kordat e tij vokale morën një dëmtim me gjithë atë këndim të vazhdueshëm. Ai më tej, u shpreh:

Po heq qafe theksin, por me siguri kam dëmtuar kordat e mia vokale me gjithë atë këndim. Një këngë kërkonte rreth 40 përsëritje. Ka qenë një punë e madhe dhe është e mahnitshme, sepse kur je duke bërë një film, kurrë nuk e di se si do të pritet. Me këtë kishte kaq shumë mënyra se si mund të shkonte keq, por në fund çdo gjë doli me sukses.

Aktori luan në “Elvis” së bashku me Tom Hanks, i cili luan menaxherin e Elvis, kolonel Tom Parker, dikë që Austin e ka admiruar për një kohë të gjatë. Austin tha:

Nuk e kisha idenë se si do të ishte takimi me dikë që e keni admiruar për kaq shumë kohë. Ju shpresoni se ai do të ishte i ngrohtë me ju, por kurrë nuk e dini. Ai është mjeshtër i zanatit të tij dhe unë u frikësova, por herën e parë që e takova ai më përqafoi dhe bëri shaka se sa nervoz ishte. Kur i thashë se isha i tmerruar, ai tha se askush nuk e di se si tingëllon kolonel Parker, por të gjithë e dinë se si tingëllon Elvis.

Trajnerja e zërit të Austin, Irene Bartlett, së fundmi foli për theksin e tij Elvis dhe tha se është e mundur që do të mbetet përgjithmonë.

Ajo që patë në atë fjalimin e Golden Globes, është ai. Është e vërtetë, nuk është vënë. Më vjen keq që njerëzit thonë kështu, por ai në fakt ka marrë zërin e Presley në bord. Nuk e di se sa do të zgjasë apo nëse do të jetë atje përgjithmonë.