Celebrities Film & Tv Showbiz

Aktorja e njohur Cameron Diaz ka vendosur sërish të tërhiqet nga aktrimi!

Cameron Diaz, aktorja bukuroshe e njohur për rolet e saj në filma si “Charlie’s Angels” dhe “The Mask”, thuhet se po tërhiqet nga aktrimi pasi mbaroi xhirimet e filmit të saj të ardhshëm në Netflix “Back in Action” me Jamie Foxx. Diaz, 50 vjeç, dëshiron të përqendrohet në të qenit nënë për vajzën e saj 3-vjeçare, Raddix, dhe e ka parë se orët e gjata të xhirimeve janë shumë të vështira për t’u balancuar me jetën familjare. Sipas një burimi:

Këto ditë pune 10-orëshe të njëpasnjëshme kanë qenë shumë për të dhe ajo e urren të qenit larg Raddix. Cameron pëlqen të jetë nënë më shumë se çdo gjë tjetër në botë.

Bashkëshorti i Diaz, Benji Madden, është mbështetës i karrierës së saj të aktrimit, por koha e saj në xhirime ka qenë e vështirë edhe për të. Vendimi i Cameron për t’u tërhequr nuk është krejtësisht befasues, pasi ajo kishte konfirmuar se ishte tërhequr nga aktrimi një vit para se të mirëpriste Raddix në 2019.

Megjithatë, Diaz i befasoi fansat kur iu kthye aktrimit për të luajtur në “Back in Action” përkrah Foxx. Filmi, një komedi aksion me regji të Seth Gordon, do të dalë diku në vitin 2024. Pavarësisht raporteve për dramë në xhirime, duke përfshirë Foxx që dyshohet se ishte i zemëruar dhe pushoi disa njerëz, një burim i afërt me Diaz konfirmoi se vendimi i saj për t’u tërhequr nuk kishte të bënte me Foxx.

Burimi shpjegoi se Diaz e kupton nevojën për të marrë vendime të vështira në industri dhe se Foxx është e vetmja arsye që ajo vendosi të bëjë filmin. Cameron tashmë ka bërë emër në Hollywood dhe sipas burimit, “nuk ka mbetur asgjë për t’i provuar askujt”. Diaz dhe Foxx njihen prej vitesh dhe kanë punuar së bashku në të kaluarën. Në vitin 1999, ata të dy luajtën në “Any Given Sunday”, dhe në 2014, ata bashkuan forcat për ribërjen e “Annie”.