Celebrities Showbiz

Aktorja Olivia Wilde ndan fokusin e saj të ri në jetë pas ndarjes së bujshme me Harry Styles!

Olivia Wilde thotë se tani ka vetëm një fokus në jetë pas ndarjes së saj tronditëse nga Harry Styles. Ish-çifti i kushtoi kohë marrëdhënies së tyre pas dy vitesh lidhje, me burime pranë çiftit që fajësuan oraret e tyre të ngjeshur për qëndrimin të ndarë. Ndërsa Harry pati një vit të mrekullueshëm në listat muzikore dhe në financa, romanca e stuhishme e këngëtarit të hitit “Watermelon Sugar” me Wilde dështoi.

Dyshja vulosi ndarjen muajin e kaluar, pas gati dy vitesh lidhje, konfirmoi portali “Page Six”. Një burim i asaj kohe tha:

Nuk ka përfundim të keq midis tyre. Harry nuk e hodhi Olivia-n, ose anasjelltas. Kjo është lidhja më e gjatë që Harry ka pasur ndonjëherë, kështu që ata kanë pasur një lidhje të veçantë.

Burimi i brendshëm përmendi distancën e gjatë si një nga faktorët kryesorë në vendimin e tyre për t’i dhënë fund romancës. 38-vjeçarja thuhet se ndihej e zhgënjyer dhe shumë e mërzitur pas ndarjes, por është përpjekur të largojë këtë gjendje nga vetja e saj. Ajo tani është zhytur së pari në projekte të shumta pune, por synon një në veçanti. Regjisorja e filmit “Don’t Worry Darling” dëshiron të realizojë ëndrrat e Jennifer Coolidge pasi aktorja zbuloi se do të donte të luante në një film me delfinë.

Olivia kohët e fundit tha se është e vendosur ta realizojë atë dhe tani ka publikuar në ‘Instagram Story’ për të ndarë më shumë detaje. Duke ndarë një foto të një artikulli që detajonte reagimin e Jennifer-it ndaj gatishmërisë së saj për të marrë përsipër projektin, Olivia shkroi:

Jennifer, po ndodh… Unë jam në afat për 3 gjëra të ndryshme dhe ky është tani fokusi im i vetëm në jetë.

Ajo gjithashtu ka publikuar një foto duke cituar se e urrente të vdiste pa u dashuruar. Fansat ishin të shokuar dhe u shprehën se kjo ishte padyshim një kunjë për dikë. Postimet vijnë pasi Olivia thuhet se po flirtonte me Brad Pitt në xhirimet e filmit të tyre të fundit “Babylon”, në të cilin ata luajnë burrë e grua të ndarë. Dyshja mendohet se ia kanë dalë mirë gjatë xhirimit, ku Olivia ka shprehur se ka dashur të njohë më shumë Brad.