Celebrities Gossip Showbiz

Amber Heard e mbylli vetë llogarinë në Twitter apo ia mbylli ish-partneri Elon Musk?!

Pasi Elon Musk mori kontrollin e plotë të rrjetit social Twitter, Amber Heard vendosi të largohej nga llogaria e saj në këtë platformë. Edhe pse nuk konfirmohet informacioni se Musk ka shkaktuar largimin e Heard apo jo nga rrjeti social, koha midis kontrollit total të manjatit dhe braktisjes së llogarisë së aktores mund të jetë një rastësi. Megjithatë, një tjetër thashethem thotë se vetë Musk ka qenë ai që ka vendosur të mbyllë llogarinë e ish-yllit të “Aquaman”.

Amber Heard, ish-bashkëshortja e Johnny Depp, pati një lidhje romantike me Elon Musk pas ndarjes me yllin e “Pirates of the Caribbean”. Romanca ishte e përkohshme, gjithçka nuk shkoi përtej një takimi. Edhe gjatë gjyqit mes Depp dhe Heard, u zbuluan disa detaje të marrëdhënies mes manjatit dhe aktores. Po në lidhje me rolin e saj tek “Aquaman” çfarë pritet të ndodhë? Pak muaj më parë filluan spekulimet se Emilia Clarke, e cila është favorite për të luajtur rolin e Meras në vazhdimin e ardhshëm, do të zinte vendin e yllit.

Këto pretendime janë bërë nga Syl Abdul, një personalitet i njohur dhe shpesh i besuar në YouTube. Abdul tani po ofron prova për të mbështetur pretendimet e tij pasi pa që Amber Heard duket se kishte lënë rixhirimin e “Aquaman 2”, ai vuri duart në zjarr sepse tha se të gjithë përveç ish-gruas së Johnny Depp janë kthyer në xhirimet e filmit të famshëm. Ai bëri edhe një përshkrim për sekuencat e reja Mera, por nuk ishte në gjendje të identifikonte aktoren që luante rolin gjatë raundit më të fundit të xhirimeve. Përveç kësaj, ai beson se Warner Bros. Discovery po fsheh identitetin e aktores së lartpërmendur.