Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

A do të kthehet apo jo aktorja Amber Heard në filmin e “Aquaman 2” pas gjyqit?

Një peticion për të hequr plotësisht Amber Heard nga “Aquaman and the Lost Kingdom” arriti zyrtarisht objektivin e tij prej 4.5 milionë nënshkrimesh këtë javë. Dy ditë pasi juria vendosi në favor të Johnny Depp në gjyqin shumë të publikuar për shpifjen e çiftit, objektivi i peticionit është arritur në 6 milionë nënshkrime. Luhatjet në madhësinë e rolit të Heard në vazhdimin e ardhshëm të DC kanë qenë subjekt i thashethemeve të vazhdueshme, por ato gjithashtu u bënë temë e dëshmisë së kontestuar në gjyqin Depp-Heard, i cili përfundoi më 2 qershor.

Heard tha në tribunë se roli i saj në “Aquaman 2” u zvogëlua ndjeshëm pasi ekipi i ish-bashkëshortit të saj i quajti pretendimet e saj për abuzim si “mashtrim”. Sipas një raporti të pakonfirmuar të Hollivudit, Heard shfaqet për më pak se 10 minuta nga prerja përfundimtare e filmit. Drejtuesi i filmit të DC, Walter Hamada, u thirr gjithashtu për të dëshmuar në gjykatë për kohën e zvogëluar të Heard në ekran. Ai kundërshtoi pretendimin e ekipit të saj ligjor se roli ishte ndryshuar si rezultat i akuzave kundër Depp.

“Madhësia e rolit në film që ajo ka u përcaktua në zhvillimin e hershëm të skenarit,” tha Hamada në gjyq, duke përmendur mungesën e kimisë midis Heard dhe aktorit kryesor të filmit, Jason Momoa, si arsyen për uljen e kohës së saj në ekran. Pavarësisht se peticioni në internet përmbushi objektivin e tij të mëparshëm prej 4.5 milionë nënshkrimesh, askush nga vetë ekipi i filmit nuk ka bërë deklarata publike në lidhje me mundësinë që Heard të riformulohet ose të hiqet nga “Aquaman 2”. Filmi tani pritet të dalë në kinema në vitin 2023 pas një vonese të paspecifikuar.

James Wan, regjisori i filmit, ka aluduar për faktin se koha shtesë po përdoret për të përfunduar punën me efekte speciale. Tituj të tjerë të DC, si Black Adam dhe DC League of Super-Pets, kanë përjetuar vonesa të ngjashme. Vetëm një nga yje nga Aquaman ka folur publikisht dhe në mënyrë thelbësore për të punuar me të në filma. Dolph Lundgren tha:

Ajo ishte e mrekullueshme. Kam punuar me të në Aquaman-in e parë, tani të dytin. Kemi xhiruar vjeshtën e kaluar në Londër. Ajo është e mrekullueshme, kam pasur një përvojë të madhe me të. Ajo është shumë e sjellshme, e këndshme me ekipin, e këndshme me të gjithë. Ajo kishte fëmijën e saj të porsalindur me vete në xhirime me dado, e cila ishte disi e lezetshme.