Celebrities Fashion

Cardi B debuton në shfaqjen e modës të Balenciaga!

Cardi B njihet për paraqitjet në tapetin e kuq të markave të ndryshme, por të shtunën ajo bëri një paraqitje surprizë në vetë pasarelë. Duke modeluar një pallto blu deri në fund të këmbëve dhe bizhuteri të shkëlqyeshme diamanti, reperja bëri debutimin e saj në sfilatën e modës për Balenciaga ndërsa marka mbylli një pjesë të bulevardit South Windsor të Los Angelos-it për një prezantim të mbushur me yje.

Ajo shkroi në Instagram, duke iu drejtuar markës spanjolle dhe drejtoreshës së saj kreative Demna Gvasalia:

Dje ishte një ëndërr! U kënaqa shumë duke ecur sfilatën tuaj!

Cardi B iu bashkua në sfilatën e realizuar jashtë në rrugë, duke përfshirë Liu Wen dhe Mariacarla Boscono, duke shënuar herën e parë që marka ka mbajtur ndonjëherë një shfaqje në LA.

Reperja, albumi i dytë në studio i të cilës pritet të dalë vitin e ardhshëm, ka një reputacion si për modën e lartë elegante, ashtu edhe për deklaratat e modës së lartë, siç është fustani Mugler që ajo veshi në Grammy në 2019. Redaktorja e revistës Vogue, Anna Wintour, ka vlerësuar më parë stilin e 31-vjeçares, duke identifikuar fustanin e saj në ngjyrë burgundy Thom Browne si një pamje të spikatur në Met Gala të atij viti.

Me çmim 7,950 dollarë, palltoja që ajo modeloi është pjesë e koleksionit të ri të Balenciaga-s para vjeshtës 2023. Shfaqja sinjalizoi një lëvizje të dukshme drejt veshjeve sportive, me pantallona të shkurtra, sytjena, ndërsa një “seksion triko” mori frymëzim nga tuta prej veluri të stilit të viteve 2000. Në shënimet e saj promovuese, Balenciaga shkroi se:

Koleksioni ilustron interpretimin e Demna-s për kodet e modës të LA përmes një lente kinematografike, të drejtuar nga personazhet. Idetë zbatohen për aktivitetet e përditshme si vrapimi, joga dhe seancat e palestrës, dhe më pas kalojnë në mbrëmjen e Hollywood-it me fustane të frymëzuara nga Cristóbal Balenciaga. 

Shfaqja e shkëlqyeshme vjen vetëm një vit pas reagimit të publikut mbi dy fushata reklamash jashtëzakonisht të diskutueshme që kërcënuan të përfshinin etiketën spanjolle. Nëntorin e kaluar, Demna kërkoi falje për imazhet e fushatës ku shfaqeshin fëmijë të vegjël duke përqafuar arushë pelushi të veshur me veshje robërie. Muajin në vijim, përdoruesit e mediave sociale zbuluan se rekuizitat e përdorura në një xhirim për koleksionin Pranverë 2023 të labelit përfshinin letra të printuara me vendimin e Gjykatës së Lartë të vitit 2008 mbi pornografinë e fëmijëve. Shtëpia e modës u distancua nga imazhet dhe njoftoi se po padiste kompaninë e prodhimit që qëndron pas xhirimeve, megjithëse padia u rrëzua më vonë.