Celebrities Magazine Showbiz

Çfarë duhet të dini përpara se të shkoni në një nga shfaqjet “Renaissance” të Beyoncé-s?!

Nëse jeni një nga anëtarët me fat të BeyHive që shënoi bileta për turneun “Renaissance” të Beyoncé këtë verë, prisni një nga netët më epike të jetës suaj. Tema është fantazia e diskove, ndaj vishuni në përputhje me rrethanat. Në skenë, ka krahë masivë robotikë që transformojnë veshjet e Beyoncé-s, mos u shqetësoni kur fillojnë të fluturojnë. Fansat e kanë pritur këtë turne që nga vera e kaluar dhe më në fund është koha për të çliruar superyjet tanë të brendshëm të huaj. Ja çfarë duhet të dinë vizitorët e turneut të “Renaissance” përpara se shfaqja të shfaqet në qytetin që ata kanë caktuar:

Kodi i veshjes është: Disko ose alien

Estetika e turneut të “Renaissance”, bazuar në pamjet që fansat kanë kapur, është më shumë “Alien Superstar” sesa “Cuff It”: Mendoni kiborgët afrofuturistë me stil të patëmetë. Por ka momente ku Houston-takon-Studio 54, me siguri, duke përfshirë një kalë argjendi të ndezur me përmasa reale, i ngjashëm me kalë Bey që kalon në kopertinën e “Renaissance”, në të cilën Beyoncé ulet pezull në ajër. Pra, po, kapelet e kaubojve me kristal janë më se të mirëseardhura.

Shfaqja është epike dhe e gjatë

Flini një gjumë të mirë para se të paraqiteni në klubin “Renaissance” sepse sipas “New York Times”, shfaqja e parë në Stokholm ishte tre orë. Por përsëri, si tjetër prisni t’i grumbulloni 20 vjet karrierë solo dhe një album të të gjithë kohërave në një shfaqje, për të mos përmendur shumë momente ikonike të modës? Seriozisht, çdo video e fansave duket se e tregon Beyoncé-n në një tjetër shfaqje. Vetëm numri i madh i ndryshimeve të kostumeve justifikon kohën e tij tre-orëshe. Midis tyre: Një maskë blete verdhezi Mugler për “America Has a Problem” ose një jumpsuit Loewe e mahnitur e mbuluar me doreza të zeza të kryqëzuara,

 

Përgatituni për pushtimin e robotëve

Epo, përgatituni për dy krahët gjigantë të robotëve që rrotullohen dhe rrotullohen rreth Beyoncé gjatë një segmenti veçanërisht të frymëzuar nga fantashkencë të shfaqjes. Krahët e kornizojnë fytyrën e saj si një portret, fansat tundin me dorë sikur po djersiten në një bar bodrum dhe madje, sipas disa pamjeve të fansave, ndryshojnë ngjyrën e veshjes së saj. Robotët, deri më tani, nuk janë bërë mashtrues, por të paktë janë ata që guxojnë të sfidojnë Beyonce-n.

Bey mund të të dëgjojë

Mbretëresha B mund të dëgjojë audiencën e saj duke bërtitur dhe duke mos arritur notat e larta në “Love on Top”. Në të paktën një ndalesë të turneut, ajo ia ktheu mikrofonin fansave të saj dhe ishte dukshëm e pakënaqur me rrafshimin e tyre, sipas pamjeve të shpërndara në internet. Dhe duke qenë se i gjithë audienca këndon në unison, Beyoncé mund të dëgjojë nëse i ulni tekstet. Pra, nëse Bey ju jep mikrofonin, lexues i dashur, dhe është radha juaj për të performuar, ejani të përgatitur.

Njihni sallën tuaj

Pra, pjesa më e madhe e albumit ” Renaissance” u frymëzua ose i referohet drejtpërdrejt nga kultura e sallës së ballit të Nju Jorkut të viteve 1980 dhe 1990, e pioniere nga njerëzit e zinj dhe latinë queer dhe trans. Bey i përfshin ato gurë prove në shfaqjen e saj gjithashtu. Madje, ajo i jep turmës së saj një shije të skenës së topit: Një moment spektakolar sheh Bey-në që ua dorëzon skenën kërcimtarëve të saj, të veshur me tufa stilistësh, duke u zhytur, duke rënë dhe duke u rrotulluar në anët e tyre ndaj zhurmave të turmës.