Celebrities Gossip Showbiz

Çfarë i lidh kaq shumë me njëri-tjetrin Jason Momoa dhe Lenny Kravitz?

Lenny Kravitz dhe Jason Momoa kanë më shumë të përbashkëta sesa me Lisa Bonet. Sipas një postimi në Instagram të shpërndarë nga ylli i rock-ut, ai dhe ylli i Aguaman Momoa janë “vëllezër për jetë”. Të shtunën, Kravitz, 57 vjeç, ndau një foto të tij dhe Momoa, 42, duke udhëtuar me motoçikletat e tyre. “Ride or die”, ka shkruar këngëtari, i cili ndan vajzën Zoē Kravitz me ish-bashkëshorten Bonet.

 

Ndjenja është e ndërsjellë. Momoa i lindur në Hawai, i cili njoftoi ndarjen e tij nga Bonet në janar, u përgjigj: “Të dua vëlla. Ohana për jetë.” Postimi i Kravitz vjen pas spekulimeve se Momoa dhe Bonet mund të jenë pajtuar, me People që raportoi të premten se ish-ylli i Cosby Show, 54 vjeç, u pa duke mbajtur unazën e saj të martesës. Bonet ishte i martuar me Kravitz nga viti 1987 deri në 1993 dhe filloi të takohej me Momoa në vitin 2005. Pasi mirëpritën një vajzë dhe një djalë në 2007 dhe 2008, përkatësisht, çifti u martua zyrtarisht në 2017.

Në janar, Bonet dhe Momoa lëshuan një deklaratë duke zbuluar se ishin ndarë pas 16 vitesh si çift.

Ne të gjithë e kemi ndjerë shtrëngimin dhe ndryshimet e këtyre kohërave transformuese… Një revolucion po shpaloset dhe familja jonë nuk bën përjashtim… ndjenja dhe rritja nga ndryshimet sizmike që po ndodhin. Dhe kështu, ne ndajmë lajmin se po ndahemi. 

Megjithëse Bonet nuk mundi të merrte pjesë në ngjarjen më të fundit pas publikimit të filmit të “The Batman”, Momoa solli fëmijët e tyre, 14-vjeçaren Lola Iolani dhe 13-vjeçaren Nakoa-Wolf, për të mbështetur motrën e tyre më të madhe Zoën, duke u thënë gazetarëve se ata janë “ende familje”.

Aktori i “Dune” gjithashtu adresoi ndarjen e tij nga Bonet në një postim në Instagram në fillim të këtij muaji, duke falënderuar fansat për mbështetjen dhe hapësirën e tyre gjatë kësaj kohe “të vështirë”.