Celebrities Film & Tv Gossip Magazine Showbiz

Dua Lipa, Nicola Coughlan dhe Helen Mirren konfirmohen edhe aktorët e fundit të filmit “Barbie”!

Kanë kaluar shumë muaj në përgatitje, por më në fund kemi disa konfirmime të tjera të filmit të Greta Gerwig për Barbie. Dhe ne jemi super të emocionuar. Me një kast ( Margot Robbie, Ryan Gosling, Dua Lipa, Nicola Coughlan, Helen Mirren Emma Mackey, Kingsley Ben-Adir, Issa Rae, Michael Cera, Rhea Pearlman, Emerald Fennell, Scott Evans, Ritu Arya, Jamie Demetriou , Hari Nef, Sharon Rooney dhe Marisa Abela!) dhe një qëndrim feminist për kukullën me të cilën të gjithë jemi rritur, mezi presim të shohim se çfarë magjie ka spërkatur Gerwig së bashku me talentin më të mirë të aktrimit të Hollivudit në një klasik të fëmijërisë.

Sipas posterave të rinj të filmit, Barbiet kanë të gjithë karriera të jashtëzakonshme, një mjeke, avokate dhe diplomate. Nga videoja ne shohim një paraqitje të shkurtër të Margot Robbie me një fustan të mrekullueshëm rozë, duke përshëndetur një botë me pamje Barbie, si dhe me një kostum banje të lakmueshëm.

Ne marrim një paraqitje të shkurtër të Kenit të Ryan Gosling, si dhe një atmosferë të modës disko, për të cilën jemi plotësisht këtu. Në bisedën me The Hollywood Reporter, Margot Robbie zbuloi se filmi do t’i japë audiencës “gjënë që nuk e dinit se e dëshironit”.

Ajo vazhdoi të thotë se komploti do të kundërshtojë supozimet që ne të gjithë mund të kemi pasur për personazhin e Barbie që shpresojmë se do të thotë se ajo nuk do të shihet përmes shikimit mashkullor. Aktorja gjithashtu ka komentuar më parë për përgjegjësinë që vjen me luajtjen e rolit:

Vjen me shumë bagazh! Dhe shumë lidhje nostalgjike. Por me këtë vijnë shumë mënyra emocionuese për ta sulmuar atë. Njerëzit në përgjithësi dëgjojnë ‘Barbie’ dhe mendojnë, ‘Unë e di se cili do të jetë ai film’.

Greta Gerwig e Ladybird po shkruan skenarin, së bashku me partnerin e saj afatgjatë Noah Baumbach, dhe nëse ka një gjë të garantuar me Gretën, është një film i drejtuar nga femrat me mesazhe të forta feministe.