Celebrities Gossip Showbiz

E dinim ndryshe, por Kanye West vjen me sloganin e ri…

Kanye West bëri një deklaratë në shfaqjen e tij surprizë të modës Yeezy të hënën, i veshur me një xhup të zi me sloganin “Jetët e Bardha kanë rëndësi”. Modelet e modës në shfaqjen e reperit mbanin gjithashtu veshje me mesazhin e shkruar në të, një përgjigje ndaj lëvizjes “Black Lives Matter” që u themelua në vitin 2013 pas vrasjes fatale të Trayvon Martin nga George Zimmerman.

“Unë jam Ye, dhe të gjithë këtu e dinë se unë jam udhëheqësi,” tha West, 43 vjeç, në ngjarje duke iu referuar emrit të tij të ri ligjor, duke shtuar: “Ju nuk mund të më menaxhoni mua”. Nuk është hera e parë që Ye ka ngjallur polemika rreth racës, pasi tha në vitin 2018 se ai mendonte se 400 vjet skllavëri ‘ishte një zgjedhje’.

Sipas Page Six, West mbajti një fjalim para turmës ndërsa kishte veshur veshjen dhe iu referua grabitjes së ish-bashkëshortes së tij Kim Kardashian në Paris në vitin 2016, ku ajo u mbajt nën kërcënimin e armëve.

Para shfaqjes, reperi ndau një foto të disa modeleve, aktoreve dhe këngëtareve, duke përfshirë ish-bashkëshorten e tij Kim Kardashian, interesin e tij aktual romantik Candice Swanepoel, Amelia Hamlin, Angelina Jolie, Emily Ratajkowski dhe të tjerë. Megjithatë, është e paqartë nëse të gjithë pritet të shfaqen, apo nëse ata sapo kanë frymëzuar sezonin e nëntë të YZY në një farë mënyre.