Celebrities Gossip

“E qëlluan për vdekje në Dubai!”/Andrew Tate i përgjigjet postimit të Piers Morgan në Twitter!

Andrew Tate iu përgjigj një postimi të Piers Morgan në Twitter duke pretenduar se boksieri u gjet i vrarë në Dubai të hënën. Llogaria e Morgan u hakerua dhe fajtori pati një ditë hapsirë në llogarinë e tij, duke ofenduar njerëz të panumërt të famshëm, nga Mbretëresha Elizabeth II te këngëtari i popit Ed Sheeran.

Tate, 36 vjeç, iu bashkua listës së njerëzve të “prekur” nga hakimi, i cili me sa duket është ndalur sepse shumë prej postimeve në Twitter nuk shfaqen më. Tate ka paralajmëruar shumë herë më parë se “agjentët e Matrix” do ta vrasin atë, duke thënë se ai kurrë nuk do të bënte vetëvrasje, vetëm në rast se kjo është ajo që “ata” përpiqen të pretendojnë.

Një ish-kampion i kikboksit, Tate arriti kulmin e vëmendjes nga e gjithë bota kur rrjetet sociale Twitter, Facebook dhe YouTube e ndaluan atë nga platformat e tyre për gjoja promovimin e mizogjinisë. Kur Elon Musk bleu gjigantin e mediave sociale, llogaria e Tate u riaktivizua sërish. Tani ai pretendon se “agjentët e Matrix” kanë përdorur plumbin e tyre më të madh, përveç vrasjes së tij.

Hakeri i dinte qartë të gjitha këto për Tate, i cili u intervistua së fundmi nga Morgan, duke e bërë postimin në Twitter shumë më të goditur. Përveç tweet-it të Tate, gjithçka që bëri hakeri ishte të shkruante komente vulgare dhe raciste që nuk ia vlen të përmendeshin.

Tani për tani, Tate është gjallë dhe mirë, ndërsa Morgan ende nuk e ka marrë funksionin plotësisht të llogarisë së tij në Twitter që nga ky publikim.