Celebrities Gossip Love & Sex Showbiz

Historia e veçante e Eddie Murphy, gjeti dashurinë e jetës në moshën 51-vjeçare!

Që nga vitet 1980, ne kemi adhuruar talentin e Eddie Murphy në shfaqjet stand-up, skeçet dhe filmat që nuk plaken kurrë, të cilët gjithmonë arrijnë të na bëjnë të qeshim. Por pak e dinim, Murphy sot po rrit 10 fëmijët e tij me dashurinë e jetës, Paige Butcher. Rruga nuk ishte e lehtë, por ia vlente dashuria dhe përkushtimi që kishin dhe kanë për njëri-tjetrin. Kjo është arsyeja pse ne vendosëm të hedhim dritë mbi familjen Murphy. Eddie Murphy kishte një jetë të ndërlikuar dashurie.

Përgjatë viteve, jeta e dashurisë së Eddie Murphy ishte me shumë ulje-ngritje. Rreth fundit të viteve 1980, Murphy u bë baba i 2 djemve, Eric dhe Christian, nga ish të dashurat Paulette McNeely dhe Tamara Hood. Ai u martua në vitin 1993 me Nicole Mitchell pasi u takua me të në 1988 dhe patën 5 fëmijë së bashku, Bria, Myles, Shayne, Zola dhe Bella. Por ata njoftuan se po ndaheshin në vitin 2006 pa shumë bujë.

Në të njëjtin vit, komediani filloi të takohej me Melanie Brown, me të cilën kishte një vajzë, Angel. Murphy kishte dyshime për shtatzëninë, por një test i atësisë konfirmoi se ai ishte babai. Më në fund, në vitin 2008, Murphy u lidh me producenten Tracey Edmonds. Të dy u martuan dhe bënë një ceremoni private në Bora Bora dhe 2 javë më vonë ata njoftuan se do të ndaheshin.

Murphy dhe Butcher filluan të takoheshin për herë të parë në vitin 2012. Paige Butcher është një aktore dhe modele australiane dhe në fillim të karrierës së saj të aktrimit, ajo mori një rol si modele në ‘Big Momma’s House 2’ të vitit 2006, ku takoi të dashurin e saj të ardhshëm, Eddie Murphy. Asgjë nuk ndodhi atëherë, por gjërat do ndryshuan për mirë për të.

Murphy dhe bukuroshja bionde filluan të takoheshin në vitin 2012 dhe kur u bashkuan, ajo fshiu të gjitha llogaritë e saj në rrjetet sociale. Ajo e shpjegoi vendimin e saj në vitin 2013 me deklaratën:

Unë jam në një lidhje me një personazh të famshëm, kështu që ndjeva se po u jepja njerëzve shumë akses. Më pëlqen të mbaj jetën sa më private që të jetë e mundur.

Ai i propozoi asaj në shtator 2018. Që atëherë çifti ka pasur një marrëdhënie të shkëlqyer. Ajo ishte e qetë dhe nuk i interesonte zyrtarizimi i gjërave. Ata së bashku bëjnë një ekip të madh. Murphy dhe e fejuara e tij kanë shumë gjëra të përbashkëta dhe puna bamirëse është një prej tyre. Ndërsa Murphy ka qenë i lidhur me bamirësi dhe kauza të ndryshme, Butcher gjithashtu pëlqen të japë para për organizatat bamirëse.

Ajo e nisi rrugëtimin e saj bamirëse duke iu bashkuar një programi sportiv për fëmijët me aftësi të kufizuara fizike dhe mendore, më pas në shtëpitë e të moshuarve, si dhe duke u bërë vullnetare në strehimoret e të pastrehëve. Ata zotëruan artin e një familjeje të përzier.

Kur ‘zogjtë’ e dashuruar filluan të takoheshin, Murphy ishte tashmë një baba i 8 fëmijëve nga marrëdhëniet e mëparshme. Pas lindjes së vajzës së tyre në 2016 dhe djalit të tyre në 2019, Murphy u bë baba i 10 fëmijëve dhe moshat e fëmijëve të tij variojnë nga 2 deri në 31-vjeç.

Murphy është shumë krenar për fëmijët dhe familjen e tij:

Pjesa më e ndritshme e jetës sime janë fëmijët e mi. Bota ime rrotullohet rreth tyre. Unë pata vërtet fat me fëmijët e mi.

Nga ana tjetër, Butcher ka treguar se është një nënë dhe njerkë e dashur.