Celebrities Showbiz

Ja se si e surprizoi Ariana Grande këngëtaren e njohur Gwen Stefani…

Këngëtarja e njohur Gwen Stefani u duk e shtangur që Ariana Grande mori pjesë në koncertin final në rezidencën e saj në Las Vegas, ku përfshiu duetin e këngëtares, “No Doubt” së bashku me bashkëshortin e saj Blake Shelton. Ariana Grande shkoi në Las Vegas për të shijuar shfaqjen e artistes Gwen Stefani dhe për ta surprizuar atë.

Të shtunën, më 6 nëntor, Gwen dha koncertin e fundit në teatrin “Zappos”, i cili u hap në qershor të vitit 2018, ku përfshinte 57 shfaqje dhe fillimisht supozohej të përfundonte në maj të vitit 2020, por tetë shfaqjet e fundit u shtynë për shkak të pandemisë së COVID-19. Pak pasi përfundoi koncerti, Gwen u tha fansave në Instagram Story-n e saj se:

Sapo mbarova shfaqjen numër 57 dhe kjo ishte fantastike. Kisha një dëshirë dhe kjo u realizua. Doja vetëm t’ju falenderoja shumë të gjithëve ju që keni marrë pjesë. Ishte absolutisht kaq e pabesueshme dhe unë jam shumë mirënjohëse. Ju dua!

Të dielën, më 7 nëntor, Gwen postoi disa video dhe fotografi në InstagramStory nga nata e madhe. Këngëtarja kishte ripostuar edhe videon që Ariana ndau në Istagram, e cila ndoqi shfaqjen të shtunën. Ajo shkruante:

Urime Gwen Stefani për përfundimin e kësaj shfaqje të pabesueshme dhe që të duan kaq shumë.

Ariana gjithashtu postoi pamje të Blake Shelton duke kënduar duetin e tij me Gwen “Happy Anywhere”. Ajo shkoi:

Blake Shelton unë jam shumë krenare për ty. Më pëlqen kjo këngë dhe ju të dy.

Nga ana tjetër, Stefani u duk e shtangur që Ariana kishte marrë pjesë. Këngëtarja shkruan:

Ariana Grande erdhi në shfaqjen time?! Të dua dhe faleminderit.

Në mesin e fansave të tjerë të pranishëm për shfaqjen e madhe ishin John Legend, i cili është pjesë e jurisë së “The Voice” së bashku me Ariana Grande dhe Blake si trajnerë në këtë sezon.

Rikujtojmë se, Blake Shelton më në fund u dha fansave një shans për të dëgjuar “We Can Reach the Stars”, këngën e mrekullueshme të dasmës që ai shkroi për Gwen Stefani. Është e qartë se e gjithë bota e Blake Shelton rrotullohet rreth Gwen. Ditën e sotme, më 5 nëntor, këngëtari 45-vjeçar postoi në YouTube këngën “We Can Reach the Stars”, kënga që ai shkroi për Gwen dhe e luajti për herë të parë për të gjatë dasmës së tyre në muajin korrik.