Celebrities Magazine Showbiz

Kate Middleton i vendos disa kushte Meghan Markle nëse do të marri pjesë në kurorëzimin e mbretit Charles!

Një ekspert mbretëror pretendon se Kate Middleton i vuri kushte Meghan Markle që merrte pjesë në kurorëzimin e mbretit Charles. Buckingham Palace konfirmoi të mërkurën se Princi Harry do të marrë pjesë në kurorëzimin e babait të tij në maj, por alumi “Suits” do të qëndrojë në Kaliforni me fëmijët e tyre, Princeshën Lilibet dhe Princin Archie, ditëlindja e 4 e të cilëve bie në të njëjtën ditë me ngjarjen. Ish-gazetari i BBC-së Tom Bower në GB News të mërkurën pretendon se Princesha e Uellsit gjithashtu i dha Markle një paralajmërim:

Ne të gjithë duhet të jemi mirënjohës që Kate, në fund mendoj, e pengoi Meghan të vinte dhe tha se nuk do ta kishte atje në asnjë rrethanë. Nëse ajo [Meghan] do të vinte, ajo do të duhej të ulej në pjesën e pasme.

Page Six raportoi ekskluzivisht se Markle, 41 vjeç, mendonte se do të ishte joautentike nëse do të merrte pjesë në ceremoni, pasi marrëdhëniet mes saj dhe familjes mbretërore mbeten të akullta.

Ata duhej të merrnin një vendim që ndihej i vërtetë dhe autentik, veçanërisht pas gjithçkaje që është thënë dhe të gjitha gjërave që kanë rënë. Prania e Harry-t është e rëndësishme nga pikëpamja kushtetuese. Në fund të fundit, Zoti na ruajt që diçka t’i ndodhë Princit William dhe fëmijëve të tij, Princit George, Princeshës Charlotte dhe Princit Louis, dhe të gjithë ata vdiqën – ne do të kishim mbretin Harry në fron pas Charles, kështu që ai duhet të jetë atje. Nëse ai e lejonte Harrin të vinte në ballkon, ai do të duhej të kishte Princin Andrew në ballkon dhe të kishte dy princa renegatë para publikut si ky do të ishte një fillim shumë i keq për mbretërimin e mbretit Charles.

Princi Andrew u detyrua të largohej nga detyrat mbretërore pasi zgjidhi një çështje abuzimi seksual me akuzuesen e Jeffrey Epstein, Virginia Roberts Giuffre në vitin 2022. Middleton, 41 vjeç, dhe Markle kanë pasur një marrëdhënie të trazuar që kur kjo e fundit filloi të takohej me Harry-n në vitin 2016. Fillimisht besohej se Princesha e Uellsit e bëri ish-aktoren të qante në një grindje para dasmës për veshjen e shoqërueseve të nuses, por Harry më vonë zbuloi në kujtimet e tij të diskutueshme, “Spare”, se e kundërta ishte në të vërtetë e vërtetë.