Celebrities Magazine Showbiz

Princi Harry i zemëruar pasi mbreti Charles refuzoi të vendoste Meghan Markle në listën e pagave të familjes mbretërore!

Princi Harry ishte i zemëruar pasi mbreti Charles refuzoi të vendoste Meghan Markle në listën e pagave të familjes mbretërore, pretendon një libër i ri. Thuhet se monarku ia dha lajmin princit “këmbë” në vitin 2016, vetëm pak çaste pasi Harry zbuloi se kishte në plan të martohej me aktoren amerikane, korrespondenti mbretëror Robert Jobson shkroi në librin e tij të ri, “Our King”.  Atëherë, Princi Charles dha goditjen e dytë, në vend që të uronte Harry-n, mbreti i ardhshëm tha se nuk kishte mundësi të paguante Meghan si anëtare të familjes mbretërore, sepse ai tashmë po financonte familjen në rritje të Camilla dhe William, thotë Jobson në një fragment të marrë nga Daily Mail.

Charles ndaloi të merrte telefonatat e Harry-t pasi djali i tij e shau dhe i kërkoi vazhdimisht fonde. Kur Mbretëresha e pyeti Charlesin pse nuk ishte dorëzuar, ai i tha asaj se nuk ishte një bankë.

Jobson teorizon se të gjitha incidentet për të cilat Harry dhe Meghan kanë ankuar publikisht, siç është grindja mes Kate Middleton dhe Meghan në prag të dasmës së saj, kur aktorja tha se dukesha e atëhershme shtatzënë duhet të ketë vuajtur nga “truri i foshnjës”, ishin u bë më i madh në mendjet e tyre për shkak të refuzimit fillestar të mbretit Charles për të pranuar Meghan si një mbretërore që punonte dhe patrullonte. Harry kishte një mendim të fortë se William nuk e miratonte Meghan dhe e konsideronte romancën e tyre një “aferë vorbulle”, pretendon libri.

Meghan ndjeu se Kate ishte e paqartë që nga takimi i tyre fillestar, duke krijuar një marrëdhënie të pakëndshme që vazhdoi gjatë viteve të tyre si vjehërr. Edhe mbretëresha Elizabeth u zhgënjye nga veprimet e çiftit, veçanërisht pas intervistës së tyre të vitit 2021 me Oprah, në të cilën ata kritikuan rëndë monarkinë dhe akuzuan familjen se nuk e pranonin Meghan nga idealet raciste. Mbretëresha e ndjerë e përshkroi sjelljen e Sussex-it si mjaft të çmendur, shkroi Jobson, dhe më vonë arriti të besonte se Harry ishte aq i konsumuar nga dashuria e tij për gruan e tij, saqë po e turbullonte gjykimin e tij.