Celebrities Magazine Showbiz

Kim Kardashian dhe djali Saint tregojnë mbështetjen e tyre në ndeshjen e fundit të Arsenalit, por prezenca e saj konsiderohet si një ‘mallkim’!

Të shohësh mysafirë surprizë në ngjarje sportive nuk është e pazakontë. Ju shpesh kapni një paraqitje të shkurtër të një ylli filmi në një ngjarje tenisi Grand Slam ose një muzikant në një major golfi. Futbolli nuk është ndryshe. Të enjten, ylli i realitetit televiziv Kim Kardashian spërkati pluhur ari të famshëm mbi ndeshjen e Arsenalit në Europa League kundër klubit portugez Sporting CP në stadiumin Emirates. Kardashian u fotografua duke parë ndeshjen me djalin e saj, Saint, pasi kishte postuar në historinë e saj në Instagram disa orë përpara një foto të mallrave të Arsenalit me mbishkrimin:

Dërgo ndihmë SOS.

Kishte shumë për të mbajtur hapin gjatë një ndeshjeje të mbushur me aksion. Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka, ka shënur një gol të mrekullueshëm në ndeshjen e zhvilluar mes Arsenalit dhe Sporting Lisbonës. Ishte minuta e 18-të e ndeshje, kur Xhaka doli para porte dhe me një gjuajtje të fuqishme shënoi 1-0. Arsenali, i cili nuk kishte humbur që nga 15 shkurti, pësoi një disfatë në mënyrë zemërthyese, duke pranuar një gol nga pjesa e gjysmës së rrugës përpara se të humbiste në penallti. Twitter ishte i zhurmshëm, duke pyetur nëse kishte goditur mallkimi i Kardashian shumë i reklamuar. ‘Mallkimi i Kardashian’ është një teori e përhapur në internet që lidh njerëzit me të cilët janë përfshirë anëtarët e familjes dhe një rënie në pasurinë e tyre.

Mallkimi i Kardashian godet sërish!

42-vjeçarja Kardashian postoi foto nga gjatë gjithë ndeshjes duke treguar Saint duke shfaqur gamën e gjerë të emocioneve të ofruara nga ndeshja e Europa League. Ai u pa duke festuar kur Arsenali kaloi në epërsi në pjesën e parë përmes Granit Xhakës dhe dukej se po kalonte, vetëm për t’u pasuar me një foto të tij që dukej i dëshpëruar më vonë teksa ndeshja zhbëhej për Arsenalin.

Sporting barazoi me një golin spektakolar të Pedro Gonçalves nga pjesa e dytë e gjysmës së rrugës përpara se skuadra portugeze të fitonte një penallti pasi barazimi i 16-tës së fundit përfundoi 1-1 të enjten dhe 3-3 në total. Nuk është hera e parë që kemi parë të famshëm të listës A të ndjekin ndeshje në MB këtë sezon, me aktorët Michael B Jordan dhe Ryan Reynolds të parë respektivisht në ndeshjet e Bournemouth dhe Wrexham.