Celebrities Health & Beauty

‘Spray’ sekret që të famshmit përdorin në tapetin e kuq për një shkëlqim të përsosur!

Dëshironi të vërtetën e zhveshur pas procesit të përgatitjes së tapetit të kuq të të famshëmve? Ata shpesh fillojnë duke u lyer për tu nxirë me sprej. Thjesht pyesni artisten e rrezitjes së Hollivudit, Isabel Alysa, e cila merret me të famshëm si Kylie Jenner, Jennifer Lopez dhe Miley Cyrus që shkëlqejnë me linjën e saj të produkteve Dolce Glow, në të cilën ylli i fundit investoi së fundmi. Alysa thotë për Page Six Style:

Unë mendoj se duhet një person i caktuar dhe një personalitet i caktuar që dikush të jetë si: “Hej, mirë që të njoha, tani dil lakuriq. Ju e dini se duhet t’i bëni ata të ndihen rehat … Unë thjesht dua që të gjithë klientët e mi të ndjehen të bukur dhe të fuqizuar pas nxirjes së tyre me sprej.

Dhe megjithëse “përshtatja dhe krijimi” i nxirjes do të thotë të pyesësh për vizionin e një ylli, ky proces përfshin gjithashtu mbajtjen e “botës së jashtme” jashtë seancave  ashtu siç bëri Alysa përpara momentit tashmë famëkeq të Met Gala Marilyn të Kim Kardashian. Artistja kujton se Kardashian kërkoi një “shkëlqim delikat” për të shkuar me pjesën e muzeut arkivor, me gjasë për të mos njollosur stilin e çmuar.

Që kur u takua me Kardashian përmes një klienteje tjetër Kylie Jenner, Alysa e përgatiti atë për gjithçka, nga fotot e rrobave të banjës deri tek dalja e saj po aq e paharrueshme në Met Gala në 2021. Dolce Self-Tanning Mist (53 dollarë), e cila përmban një spërkatës të veçantë që ju lejon ta ktheni kanaçen me kokë poshtë ose anash që do të thotë se, sipas Alysa, nëse mund të përdorni një produkt me SPF, mund të përdorni vetë-rrezitësin. Ajo thotë:

Thahet menjëherë dhe është thjesht hidratues. Ju mund ta shpëlani brenda dy deri në gjashtë orëve, në varësi të asaj se sa errët dëshironi të nxiheni.

Ajo përdor spërkatjen gjatë seancave të saj 20 deri në 30 minuta me yjet, ku sjell një tendë për nxirje me spray në shtëpitë e tyre “në mënyrë që të mos përhapet në të gjithë vendin” dhe ndonjëherë konturon me një pistoletë grimi “për të pasur një zonë me të vërtetë të përcaktuar në stomakun e tyre” ose në mollëzat dhe nofullën.

Përpara takimeve ose nxirjes në shtëpi, ekspertja rekomandon të siguroheni që lëkura të jetë e hidratuar asaj i pëlqen hidratuesit Kiehl’s (34 dollarë) ose CeraVe (13 dollarë, fillimisht 19 dollarë) dhe të përgatitet 24 orë para nxirjes me një dorezë eksfoliuese (9 dollarë). Isabel shpjegon:

Nëntëdhjetë për qind e nxirjes me spërkatje varet vërtet nga rutina e kujdesit të lëkurës së klientit.

Ndërkohë që tani është një eksperte me përvojë që punon me shumë nga emrat më të mëdhenj të Hollivudit, megjithatë, Alysa fitoi amësinë e saj balancuese, duke nxirë me spërkatje “deri në orën 1 ose 2 të mëngjesit”. dhe duke punuar me kohë të plotë në një agjenci sigurimesh. Menjëherë pasi nxori Jennifer Lopez për performancën e saj të pjesës së parë në Super Bowl në vitin 2020, ajo kaloi në nxirje me kohë të plotë, duke shënuar përfundimisht Cyrus si investitore.

Ish-ylli i Disney-t, Selena Gomez, është gjithashtu një fanse e markës, pasi ka shpëtuar me fytyrë të zhveshur për Dolce Glow Mist në një selfie të fundit që grumbulloi një milion pëlqime në vetëm minuta. Alysa thotë

Selena është një nga njerëzit më të ëmbël, më të vërtetë, autentikë që kam takuar ndonjëherë. Ne u lidhëm menjëherë dhe kështu fillova ta nxija atë disa vite më parë.

Por, ndërsa Alysa grumbulloi komente të shkëlqyera për shkëlqimet e saj, ajo thotë se mbetet “mbajtësi më i mirë i sekretit” kur bëhet fjalë për atë që ndodh prapa skenave.