Celebrities Film & Tv

“Marvel Studios” vjen me surpriza për vitin 2022! Publikon trailerin e “Moon Knight”!

“Marvel Studios” ka publikuar trailerin e parë për serialin e saj në “Disney+”, i cili quhet “Moon Knight”, duke lançuar kështu zyrtarisht edhe listën e vitit 2022 për “Marvel Cinematic Universe”. Në “Moon Knight”, që pritet të jetë premierë më 30 mars, Oscar Isaac luan Marc Spector, një ish-ushtar me një rast të thellë të çrregullimit të identitetit që manifestohet si individë plotësisht të ndryshëm. Ai bëhet kanali për perëndinë e hënës egjiptiane Khonshu, gjë që vetëm sa e përkeqëson më tej ankthin e Marc për sëmundjen e tij mendore.

Në trailer, i vendosur në “Day ‘n’ Night” të Kid Cudi, Marc nuk mund të bëjë dallimin midis jetës së tij normale dhe ëndrrave të tij. Ai luan me një kub të Rubikut, pa mundur të bie në gjumë, vetëm për shkak të panikut, me këmbën e lidhur me zinxhir në shtratin e tij megjithëse me sa duket harron se ishte ai që u përmbajt një natë më parë. Pasi vizitoi një muze në Egjiptin e lashtë, ai sheh një vizion të Khonshu dhe më vonë takon armikun e Ethan Hawke, një udhëheqës kulti që inkurajon Marc të përqafojë errësirën brenda vetes. Traileri përfundon me Marc duke u mbështjellë me kostumin Moon Knight dhe një pamje të tij duke rrahur brutalisht dikë në dyshemenë e banjës.

Ndryshe nga të gjitha seritë e mëparshme të “Marvel Studios” për “Disney Plus”, të cilat bazoheshin në personazhet ekzistues nga kompania para 2019 filmi artistik, “Moon Knight” përshkruan një rrugë krejt të re, me një grup krejtësisht të ri personazhesh dhe një histori që nuk ka lidhje të qartë fillestare me “MCU”. Duke bërë debutimin e tij “Marvel” në 1975, “Moon Knight” fillimisht kishte superfuqi të bazuara në fazat e hënës, por përsëritjet më të fundit i kanë mbajtur aftësitë e tij të vdekshme, të ndihmuara nga pajisje të sofistikuara. Kjo ka bërë që fansat ta krahasojnë personazhin me superheroin e “DC Comics”, Batman.

Në “Moon Knight” luan Hawke dhe May Calamawy. Jeremy Slater shërben si krijues dhe kryeskenar, me Mohamed Diab dhe ekipin e Justin Benson së bashku me Aaron Moorhead regjisor.

Shfaqja inauguron vitin e dytë të “Marvel Studios” duke ofruar seri televizive për “Disney Plus” së bashku me filmat e tij artistikë. Pritet gjithashtu në vitin 2022 për transmetuesin: “She-Hulk”, një komedi me aktorë Tatiana Maslany, Mark Ruffalo, Tim Roth, Renée Elise Goldsberry, Josh Segarra dhe Jameela Jamil; “Znj. Marvel”, një dramë e moshës madhore me aktorin e sapoardhur Iman Vellani në rolin kryesor; dhe sezonin e dytë të serialit të animuar “What If…?”