Celebrities Gossip

Mbreti Charles dinte gjithçka, Princ Harry rrëfen bisedën sekrete me të atin!

Princi Harry ka pohuar se ai dhe Meghan i thanë mbretit Charles se do të hiqnin dorë nga titujt e tyre mbretërorë nëse Megxit dështon. Episodi i pestë i serialit të Netflix, pjesë e një marrëveshjeje prej 100 milionë paundësh, shfaqi rrëfimin e tyre të përpjekjes për t’u larguar nga Mbretëria e Bashkuar për të jetuar jashtë vendit.

Ata pretenduan se ishin përpjekur të transferoheshin në Zelandën e Re në 2018 dhe më pas në Afrikën e Jugut. Harry tha se në kohën kur ai foli me Charles nga Kanadaja në Krishtlindje 2019, familja e dinte se ata donin të largoheshin. Ai shton:

Babai im tha: “A mund ta shkruani me shkrim?” Thashë se nuk do të preferoja për shkak të asaj që kishte ndodhur herën e fundit. Ai tha se nuk mund të bënte asgjë nëse nuk ishte shkruar me shkrim. E vendosa në email.

Harry tha se ai dërgoi mesazhe në 1,2 dhe 3 janar. Duka shton:

Në njërën prej tyre unë thashë se nëse nuk funksiononte, ne do të ishim të gatshëm të hiqnim dorë nga titujt tanë të Sussex-it nëse ishte e nevojshme. Ky ishte plani.

Harry zbulon gjithashtu detaje të një bisede telefonike mes tij dhe mbretëreshës. Ai tregon për dokumentarin:

Kam folur edhe me gjyshen dhe ajo e dinte që i kishim vështirë gjërat, i kisha folur shumë herë për këtë.