Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Nicola Peltz merr kritika të shumta për debutimin në filmin “Lola”, për çfarë po akuzohet aktorja?

Debutimi i aktores Nicola Peltz tek filmi ‘Lola’ është komentuar nga kritikët dhe shikuesit, të cilët e përshkruan filmin si një ‘projekt i kotë’. Aktorja 29-vjeçare shkroi, drejtoi dhe luajti në filmin, i cili u publikua më 9 shkurt. Ajo luan një vajzë adoleshente që punon për të mbledhur para për të qenë në gjendje ta nxjerrë atë dhe vëllain e saj më të vogël nga shtëpia toksike që ndajnë me nënën e tyre.

Së shpejti ajo përballet me një sërë përvojash traumatike, duke përfshirë abuzimin me drogën, varfërinë, punën seksuale dhe shtatzëninë në adoleshencë. Por kritikët e kanë kritikuar filmin si “një reklamë të lavdëruar” për Peltz dhe e kanë akuzuar atë për “pornografi të varfërisë”, që do të thotë shfrytëzim i varfërisë për argëtim dhe njohje artistike.

Rishikimi i Spectrum Culture pranoi se Lola ishte “një film i destinuar për tallje”, ku Peltz ishte vajza e miliarderit Nelson Peltz dhe sa më larg varfërisë. Kritiku vuri në dukje se:

Skenari i “Lola” merr lëkundje kaq të gjera melodramatike pa dhënë një pamje të plotë të personazheve të saj, saqë i gjithë filmi ndihet si një projekt shkollor.

Duke folur për WWD në shkurt, Peltz adresoi reagimin e ashpër që mori për shkak se luajti veten si një striptiste adoleshente e varur nga droga, ndërsa jetonte një jetë me privilegje pothuajse të paimagjinueshme.

Unë jam aktore dhe ëndrra ime është të mund ta shoh botën nga këndvështrime të ndryshme.

Rikujtojmë, se dasma e djalit të çiftit Beckham, Brooklyn dhe Nicola Peltz ishte një nga më të përfolurat e vitit 2022. Ceremonia kushtoi rreth 5 milionë dollarë. Por mesa duket planifikimi ishte një makth per ta, ose kështu pretendon çifti, që ka paditur planifikuesit e dasmës. Më 9 prill të vitit 2022 të dy ata magjepsën botën me dasmën e tyre, e cila u zhvillua në pronën e familjes Peltz në Miami.

Nicola ishte veshur me fustanin madhështor Valentino me një kuptim të fortë simbolik, ndërsa Brooklyn ishte veshur me një kostum Dior. Së fundmi Pelz dhe Beckham pretendojnë se u është dashur të shkarkojnë organizatoret e dasmave Nicola Braghin dhe Arianna Grijalba, të njohura dhe shumë të vlerësuara në mjedis vetëm disa javë para ditës së madhe.