Celebrities Music

Një Charlie Puth komplet tjetër/Këngëtari ka vendosur që t’i japë një tjetër drejtim karrierës së tij!

Charlie Puth së fundmi ka folur për miqësinë e tij me Elton John, duke e quajtur këngëtarin ikonë dhe njeri shumë të ndershëm. Në të vërtetë, kur dyshja u bashkuan për një duet në albumin e John’s 2021 “The Lockdown Sessions”, Puth tha se John kishte thënë disa fjalë të ashpra për diskografinë e tij. Puth tregoi për “Audacy” se:

Ai tha: “Këto këngë që keni nxjerrë në 2019 nuk ishin të mira” dhe unë i thashë, “Jam dakord me ju. Ata nuk ishin të mirë. Unë punoja me shumë njerëz dhe po humbisja veten”.

Puth publikoi albumin e tij të dytë “Voicenotes” në 2018, i ndjekur nga tre këngë në 2019: “I Warned Myself”, “Mother” dhe “Cheating On You”. Ndërkohë që ato këngë ishin menduar më parë për albumin e tij të tretë, i cili ishte planifikuar të dilte në vitin 2020, Puth u tha fansave qershorin e kaluar se ai kishte vendosur të ndalonte dhe të rikalibronte dhe në lidhje me këto publikime ai është shprehur se ka nxitur.

Puth zbuloi këngën kryesore kryesore nga albumi i tij i tretë, “Light Switch”, të enjten. Ai i tha “Audacy” se kjo është një nga pjesët më emocionuese, më të lumtura, më të mëtzitshme dhe më lirike në të gjithë listën e këngëve.

Nga kjo pikë unë do të jem vetvetja, sado e çuditshme që të tingëllojë. I vetmi drejtues për gjithçka nga sot e tutje do të jem unë.