Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Film & Tv

Një incident i papritur i ndodh Tom Felton gjatë një ndeshjeje golfi, si është gjendja e aktorit?!

Ylli i filmave të “Harry Potter”, aktori Tom Felton u nxor jashtë një fushe golfi pasi u rrëzua në një event të famshëm përpara Kupës Ryder. Aktori 34-vjeçar u pa i ulur në dyshemenë e fushës së golfit Whistling Straits në Sheboygan, Wisconsin, i rrethuar nga konkurrentë të tjerë ndërsa një ekip mjekësor nxitoi drejt tij për ta ndihmuar atë.

Fotografitë nga loja, treguan Feltonin të ndërgjegjshëm, por dukej jo mirë, pasi ai u nxor jashtë nga fusha me një barelë dhe u shtri në pjesën e pasme të një karroce para se të largohej. Në një deklaratë të dhënë nga ekipi i tij mbi gjendjen e aktorit, u tha se:

Në ndeshjen e sotme të famshme të Kupës Ryder, aktori dhe muzikanti Tom Felton përjetoi një incident mjekësor gjatë nxehjes para pjesëmarrjes në Evropë. Ai u transportua në një spital lokal për trajtim. Nuk ka detaje të tjera.

Felton po përfaqësonte Evropën në turneun e famshëm së bashku me ish-lojtarin profesionist të hokeit mbi akull, Teemu Selanne nga Finlanda. Të tjerët që morën pjesë në lojën miqësore ishin Mandy Rose, Toni Kukoc, Mike Eruzione, Stephanie Szostak, A.J. Hawk, Dan Jansen, Alessandro Del Piero, Kelly Slater dhe Sasha Vujacic.

Një tifoz i zjarrtë i golfit, Felton është parë duke u ribashkuar me ish-kolegun e tij në “Harry Potter”, James Phelps, duke luajtur në lojëra miqësore në të kaluarën. Ky incident ndodhi vetëm një ditë pas ditëlindjes së aktorit. Atë ditë, ai shkroi në një postim në llogarinë e tij në Instagram:

33 vjet mbaruan. Ishte shumë argëtuese të arrish këtu, megjithatë, disi, unë ende mendoj se më e mira është ende për të ardhur. Faleminderit të gjithëve për dashurinë, mbështetjen dhe sensin e humorit.