Celebrities Showbiz Sport

Nuk kanë të sosur telashet për Pique, pas Shakirës edhe Barcelona i kërkon ‘ndarjen’!

Gerard Pique duket se po kalon një moment të vështirë ku pas ndarjes nga këngëtarja Shakira për shkak të një tradhtie të aluduar nga ana mbrojtësit, që bëri xhiron e rrjetit, tani duket se spanjolli është pranë largimit edhe nga Barcelona.

Sipas raportimeve nga mediat spanjolle, katalanasit qe janë në vështirësi ekonomike po mundohen të shkurtojnë shpenzimet në klub dhe situata e kontratës së Pique mund të konsiderohet si një prej tyre.

Futbollisti ka ende 2 vite në kontratën me klubin ku paga e tij prej 5.8 milionë eurosh duket se i ka vendosur në vështirësi katalanasit që kanë vendosur ta lënë të lirë nëse vjen një ofertë e përshtatshme. Destinacioni i mundshëm i Pique mund të jetë ende brenda Spanjës, por nuk përjashtohet dhe një aventurë e re jashtë Europës në MLS-në Amerikane.

Më herët, Shakira ka njoftuar se po ndahet nga partneri i saj, duke konfirmuar thashethemet e ditëve të fundit për një krizë në çift.

“Me keqardhje konfirmojmë se po ndahemi. Për të mirën e fëmijëve tanë, që janë prioriteti ynë, kërkojmë që të respektoni privatësinë tonë. Falemnderit për mirëkuptimin”, lexohet në komunikatën e këngëtares kolumbiane.

Shakira dhe Pique kanë së bashku dy fëmijë: Milan, 9 vjeç, dhe Sasha, 7 vjeç.

Para disa ditësh, “El Periodico” publikonte se Shakira e kishte kapur me një tjetër mbrojtësin. Për momentin, nuk dihet se cila është gruaja me të cilën Pique tradhëtoi Shakirën.