Celebrities Gossip Showbiz

Pavarësisht incidentit viral me Chris Rock, karriera e Will Smith nuk ka përfunduar…

Pasi bota dëshmoi momentin e jashtëzakonshëm që Will Smith u ngjit në skenë në ceremoninë e 94-të të Çmimeve të Akademisë dhe goditi prezantuesin Chris Rock në fytyrë, ishte e vështirë të dihej nëse aktori do të ishte në gjendje të shfaqej përsëri në Tinseltown.

Ngjarjet fillimisht u pritën me mosbesim, por në kohën kur Smith, kishte bërtitur dy herë “Mbaje emrin e gruas sime nga goja jote”, kushdo me sa duket kishte hequr çdo paragjykim që shuplaka mund ishte një skeç. Më vonë në mbrëmje, Smith u kthye në skenë për të pranuar Oscarin për aktorin më të mirë, ku i kërkoi falje Akademisë për veprimet e tij dhe, të nesërmen, i kërkoi falje Rock-ut.

Pas një hetimi, Will u përjashtua nga Oscars për 10 vjet. Akademia njoftoi se ai nuk do të lejohet të marrë pjesë në asnjë ngjarje apo program të Akademisë, personalisht ose virtualisht, pas hetimit për sulmin e tij ndaj Chris në çmimet e muajit të kaluar. Pavarësisht shuplakës së mundshme për t’i dhënë fund karrierës, Will do të përmbytet me oferta pune sipas ekspertëve të industrisë.

Profesionistët e njohur të showbiz-it kanë pohuar se ylli mund të joshet në ekranin e vogël për një rikthim dhe do të ketë oferta për t’u shfaqur në filma aksion me buxhet më të vogël. Karriera e ardhshme dhe të ardhurat e Smith qëndronin në duart e studiove të filmit si pauzë për mendim se si do të trajtohej Smith.

Aktori, i cili u lejua të mbante çmimin e tij për aktorin më të mirë, me kalimin e kohës do t’i nënshtrohen marrëveshjet për role aktrimi, sipas një konsulenti të marketingut në SHBA, i cili këmbëngul se karriera e Smith nuk ka përfunduar. Konsulenti i marketingut Jeff Kelly i tha Daily Star se ai mendonte se shuplaka ishte “e neveritshme” dhe ndalimi ishte “i ashpër, por i justifikuar”. Ai lavdëroi aktorin për faljen e tij të shpejtë dhe tha se ndërsa është i qetë, ka ende dashuri të fortë për të në pjesë të Hollywood-it.