Celebrities

Princ Harry dhe Meghan Markle e thonë hapur, Kate Middleton dhe Mbreti Charles ishin xhelozë për ta!

Melodrama e Netflix e Princit Harry dhe Meghan Markle arriti një kulm, pasi ata filluan më shumë sulme në Familjen Mbretërore mbi Megxit dhe pretendojnë se William, Kate dhe Charles ishin xhelozë për popullaritetin e tyre dhe i urrenin ata.

Çifti tha se ata ishin më të mirët në detyrat mbretërore se të tjerët dhe kjo ngeci në gjirin e familjes së Harry-t, i cili nuk e trajtoi Meghan si një ‘yll mbretëror’ pasi u martuan në vitin 2018. Duka i Sussex bëri më shumë krahasime midis gruas së tij dhe nënës së tij, duke pretenduar se Princesha Diana u detyrua të largohej për të njëjtën arsye.

Episodi 4 tha se turneu i tyre i parë në Australi në tetor 2018, ku u zbulua shtatzënia e Meghan, shkoi aq mirë sa pallati u kërcënua tepër nga kjo. Harry tha:

Çështja është se kur dikush që po martohet duhet të jetë një akt mbështetës, atëherë po vjedh vëmendjen ose po e bën punën më mirë se personi që ka lindur për ta bërë këtë. Kjo i mërzit njerëzit. Ajo ndryshon ekuilibrin.

Më pas Meghan tha se situata u kthye kundër tyre, duke fajësuar mediat dhe familjen e tij. Meghan tha se familja mbretërore refuzoi ta ndihmonte sepse dukej keq për ta.