Celebrities Gossip Showbiz

Romeo bën krenar babain e tij David Beckham sepse…

David Beckham ishte më se krenar pasi pa djalin e tij, Romeo, duke shënuar një goditje dënimi prej 25 metrash për MLS, Inter Miami II. Beckham ishte një nga lojtarët më të përkryer të grupeve gjatë karrierës së tij ikonike si lojtar, aq sa goditjet e lira u bënë marka e heroit të Manchester United.

Dhe duket se Romeo ka mësuar një ose dy gjëra nga babai i tij gjatë viteve, duke gjykuar nga goditja e tij mahnitëse. Romeo ngjante në mënyrë të frikshme si babai i tij i famshëm përpara se të dilte për një goditje të mrekullueshme nga distanca në cepin e fundit të rrjetës gjatë fitores 3-1 të Inter Miami II ndaj Orlando City II në ligën MLS Next Pro.

Beckham menjëherë ndau goditjen e djalit të tij në llogarinë e tij në Instagram me mesazhin:

Të lumtë, mik shumë krenar. Goli i parë me fanellën e MIAMI-t.

Romeo u përgjigj:

Të dua baba, kjo ishte për ty.

Beckham ka ndarë tashmë një numër mesazhesh prekëse për djalin e tij që kur Romeo nënshkroi marrëveshjen e tij të parë profesionale me ekskluzivitetin MLS të babait të tij shtatorin e kaluar. 19-vjeçari, i cili gjithashtu luan në krahun e djathtë, është në radhët e djalit të Phil Neville, Harvey, i cili luan në mbrojtje.