Celebrities Gossip Music Showbiz

Sabrina Carpenter vajza e talenteve, e cila ka arritur një pasuri miliona dollarëshe në pak vite karrierë!

Sabrina Carpenter është një këngëtare dhe aktore me një karrierë në rritje sigurisht e cila ka bërë shumë punë në moshën 23 vjeçare. Ajo bëri debutimin e saj në aktrim në vitin 2020 me një rol të ftuar në dramën e NBC “Law & Order: SVU”, Sabrina bëri një marrëveshje me Hollywood Records dhe lëshoi ​​këngën “Can’t Blame a Girl for Trying”, i kthyer në një hit. Pas fillimit të karrierës së saj si këngëtare, ajo nuk e ktheu kokën pas pasi fitoi më shumë popullaritet në mbarë globin dhe fitoi miliona prej saj.

Ylli i ri pati rolin e saj të rëndësishëm si Maya Hart në serialin komedi të Disney Channel, “Girl Meets World”, dhe fitoi më shumë para se sa shumica e njerëzve ndoshta do të shohin ndonjëherë. Sipas Celebrity Networth, Sabrina Carpenter kishte një vlerë neto prej rreth 7 milion dollarë në 2023, duke shënuar një “testament” për karrierën e saj. Pas bashkëpunimit me labela-t dhe kompanitë e njohura diskografike, ylli i popit ka fituar një vlerësim të gjerë dhe ka gjeneruar të ardhura të konsiderueshme në karrierën e saj.

Pasuria neto e Carpenter ka të ardhura që vijnë përmes tarifave të aktrimit, kontratave për këngë dhe albume dhe koncerte live. Teksa ajo ka nxjerrë në treg muzikë që nga viti 2015, Sabrina Carpenter ka tashmë katër albume, duke grumbulluar më shumë se 1 miliard transmetime në Spotify. Për të mos harruar se marrëveshja e markës i shton më shumë pasurisë së saj. Në vitin 2015, Sabrina gjithashtu shënoi një marrëveshje si ambasadore e markës së bukurisë Revlon në moshën 17-vjeçare.