Celebrities Gossip Showbiz

Shawn Mendes iu përgjigjet thashethemeve për lidhjen me Sabrina Carpenter!

Shawn Mendes mbylli spekulimet në internet se ai dhe Sabrina Carpenter po takohen. Mendes tha për programin televiziv holandez “RTL Boulevard” të premten:

“Ne nuk po takohemi.

Këngëtari i “Stitches” më pas sugjeroi që të flisnin për partneritetin e tij me Tommy Hilfiger “ndoshta më shumë se Sabrina, por faleminderit”. Ndërkohë, Carpenter ka qëndruar në heshtje në lidhje me këtë çështje dhe përfaqësuesi i saj nuk i ktheu menjëherë përgjigje kërkesës së Page Six për koment.

Mendes dhe Carpenter ndezën për herë të parë thashethemet për romancë kur llogaria e Instagramit Deuxmoi postoi një këshillë se ata dukeshin “të rehatshëm” ndërsa “qartësisht ishin në një takim” në Horses në Los Angeles muajin e kaluar. Që atëherë, të dy kanë nxitur vetëm spekulime.

Këngëtari 24-vjeçar dhe këngëtarja e “Nonsense”, 23 vjeçe, u fotografuan në festën e publikimit të albumit “Endless Summer Vacation” të Miley Cyrus javën e kaluar në Beverly Hills, ku dyshohet se u larguan në të njëjtën makinë së bashku. Dyshja u panë gjithashtu duke kryer punë së bashku të veshur me veshje të rastësishme në Los Angeles menjëherë pas postimit të Deuxmoi.

Në muajin shkurt qarkulluan zëra se këngëtari i njohur Shawn Mendes është në një lidhje me kiropraktoren 51-vjeçare Jocelyne Miranda. Ata janë parë në një tjetër takim në Los Angeles teksa shiheshin dukle shëtitur në “Runyon Canyon Park”. Dyshja, të cilët u panë për herë të parë së bashku në një takim dreke verën e kaluar, janë parë herë pas here së bashku pas ndarjes së këngëtarit nga Camila Cabello në nëntor 2021.