Celebrities Gossip Showbiz

Scarlett Johansson flet për problemet e saj me lëkurën!

Scarlett Johansson bashkëthemeloi markën e kujdesit të lëkurës të quajtur The Outset. Dhe ylli i filmit, 37 vjeç, foli për problemet e lëkurës me të cilat u përball në të njëzetat e saj.

“Unë ende i shikoj fotot e mia në tapetin e kuq në të njëzetat e mia dhe më duket, “Më kujtohet ajo puçërr”, tha nëna e dy fëmijëve në një intervistë për People. Scarlett zbuloi se kur ajo do të stresohej gjatë xhirimeve të një filmi për shkak të shpërthimit të akneve.

Ishte e tmerrshme. I mbuloja aknet para se të shkoja te karrigia e grimit vetëm që të mos ndihesha aq e ekspozuar. Me të vërtetë ndikon në mënyrën se si ndihesh për veten dhe thjesht dëshiron ta fshish atë.

Duke shtuar se në atë kohë, ylli provoi çdo lloj lëvozhgë dhe maskë për puçrrat dhe lustrim ripërfaqësues përpara se të kuptonte se ato produkte të veçanta ishin shumë të ashpra për lëkurën e saj.

Ajo përfundoi duke filluar një rutinë pastrimi, tonifikimi dhe hidratimi. Scarlett bashkëthemeloi markën The Outset me Kate Foster, duke e lançuar atë në mars të këtij viti. Marka është vegane me gjashtë produkte, më të fundit që janë mikropoloni i tyre me kafeinë eksfoliues.