Celebrities Gossip Showbiz

Së shpejti do të publikohet intervista e shumëpritur e Will Smith pas shuplakës së famshme!

Will Smith do të ulet me David Letterman për një bisedë të sinqertë vetëm disa javë pasi aktori goditi Chris Rock në Oscars. 53-vjeçari u ofendua për një shaka që komediani bëri për gruan e saj Jada Pinkett-Smith dhe vendosi të ngjitej në skenë dhe ta sulmonte atë.

Fatkeqësisht për fansat që kërkojnë përgjigje, biseda e Will me prezantuesin u filmua para ngjarjes. Megjithatë, ai është ende i vendosur të jetë në një diskutim të hapur dhe të sinqertë për sezonin e ri. Paraqitja e Smith do të transmetohet më 20 maj, me personazhe të tjerë të famshëm që do të shfaqen në serialin me gjashtë pjesë, duke përfshirë Cardi B, Kevin Durant, Billie Eilish, Julia Louis-Dreyfus dhe Ryan Reynolds.

Incidenti i Oscars ishte lajmi botëror pas ngjarjes në fund të marsit. Gjithçka nisi pasi komediani Chris bëri një shaka për rruajtjen e kokës së Jadës. Will, i cili fitoi Çmimin për aktorin më të mirë më vonë në mbrëmje, fillimisht dukej se qeshte me komentin, por më pas u ngjit në skenë dhe e goditi prezantuesin, përpara se të kthehej në vendin e tij dhe të bërtiste:

Mos e përmend më emrin e gruas sime.

Jada ka folur më parë për vendimin e saj për të rruar kokën, pasi vuante nga alopecia. Skena e shuplakës bëri që Smith të ndalohej nga Oscars për 10 vitet e ardhshme.