Celebrities Gossip Showbiz

Selfie ikonë i yjeve të “Oscar 2014” tani u zëvëndësua me…

Vit pas viti, selfie ikonë me yjet e Oscars 2014 ka mbetur i pakrahasueshëm, domethënë ishte deri këtë fundjavë sepse të shtunën, Kim Kardashian, Jennifer Lopez dhe Oprah (tre nga femrat më të fuqishme të Hollivudit) pozuan së bashku për disa foto në grup që me siguri do të mbeten në historinë e kulturës pop në festën e 25-vjetorit të markës së bukurisë së Anastasia Soare, Anastasia Beverly Hills.

Duke mbyllur internetin me kaq shumë fuqi yjesh në një foto, Kim, J.Lo dhe Oprah ishin të gjithë të buzëqeshura, pasi me sa duket e dinin saktësisht se çfarë lloj zhurme do të shkaktonte selfie e tyre.

Në njërën anë, Kim kishte veshur një fustan ngjyrë kafe pa rripa me një varëse kryq diamanti, dhe në anën tjetër, J.Lo, e cila zgjodhi një minifustan prej tyli të tejdukshëm të qëndisur me temina ari. Ndërkohë, Oprah ishte në mes dhe kishte shoqëruar një kostum me pantallona me tegela ngjyrë kafe çokollatë me një bluzë të bardhë dantelle poshtë. Treshja fantastike i mbajti flokët e kapura lart teksa edhe tregonin se kishin pak a shumë të njëjtat tonalitete make-upi.

Ngjarja gjithashtu ndodhi që përkon me ditëlindjen e 69-të të Oprah-s, dhe në një moment gjatë darkës së ndezur me qirinj, mbretëreshës së TV iu dhurua një tortë me dy nivele, si dhe një dolli nga shoqja Sharon Stone. Pjesëmarrës të tjerë të shquar në festën e të gjitha vajzave përfshinin Sofia Vergara, Priyanka Chopra, Jessica Alba, Heidi Klum, Gayle King dhe Rita Wilson.