Celebrities Gossip Showbiz

Shakira e vendousr të ndërpresë edhe lidhjet e fundit me familjarët e Pique!

Shakira duket se e ka përmbyllur gjithçka kur bëhet fjalë për marrëdhënien e saj me familjen e Gerard Pique, pasi ajo nuk u shfaq aspak miqësore me nënën e tij në një takim të fundit. Dyshja ishin në një lidhje prej 10 vitesh dhe kanë dy fëmijë së bashku, por ata u ndanë muajt e fundit dhe u futën në një betejë të gjatë se ku do të jetojnë fëmijët.

Shakira dhe Pique nuk pritet të mbeten miq por tashmë këngëtarja kolumbiane duket se ka problem edhe me nënën e Piques, ish-vjehrrës së saj. Çifti duhej të takohej së fundmi në një lojë basketbolli për djalin e tyre Milan, i cili ishte një takim i vështirë i parashikueshëm me shumë njerëz që e shikonin. Thuhet se Shakira e ka injoruar plotësisht të dashurën e re të Pique, Clara Chia, gjë që është e kuptueshme. Por ajo duket se ka injoruar edhe nënën e Pique.

Madje, ka një video ku artistja bënte sikur po kruante njërin sy me gishtin e mesit, por në realitet dukej si një fyerje ndaj ish-lojtarit të Barcelonës. Për këtë incident, një drejtuese e programit spanjoll Socialite foli për këtë moment dhe përfundoi:

Nuk ka vend për dyshim. E shohim qartë se si Shakira ngre gishtin për të bërë një ‘gisht’ dhe gjithçka tregon se i drejtohet ish-it, i cili është në fushë në atë moment.

Së fundmi këngëtarja e njohur kolumbiane Shakira i është drejtuar ashpër autoriteteve tatimore në Spanjë përpara gjyqit të mashtrimit, i cili mund të përfundojë me një dënim me tetë vjet burg për të. Prokurorët e shtetit spanjoll po kërkonin një dënim të ashpër për artisten për një mashtrim tatimor të dyshuar prej 13.9 milionë eurosh. Ndërkaq, një datë për gjykimin në një gjykatë në Barcelonë nuk është caktuar ende.

Shakira pohoi në një deklaratë të fundit se po ‘persekutohej’ dhe akuzoi Thesarin spanjoll për përdorimin e ‘metodave të papranueshme për të dëmtuar reputacionin e saj dhe për ta detyruar atë të arrinte një marrëveshje zgjidhjeje’.