Celebrities Gossip Showbiz

Shakira publikon këngën e re, mos ndoshta është një tjetër dedikim për Gerard Pique?!

Shakira publikoi këngën e saj më të fundit emocionuese të titulluar, ACRÓSTICO, të enjten në nderim të dy fëmijëve të saj, Milan dhe Sasha, përpara Ditës së Nënës më 14 maj. Megjithatë, kënga u duk gjithashtu se bëri një goditje tjetër ndaj ish-bashkëshortit të saj Gerard Pique, teksa ajo përmend thyerjen e zemrës dhe se si fëmijët e saj i mësuan asaj se dashuria nuk është një mashtrim.

Krijuesi i hitit “The Hips Don’t Like”, 46 vjeç, i cili kohët e fundit ndezi thashethemet për romancë me Tom Cruise dhe shoferin britanik të makinës garuese, Lewis Hamilton, gjatë fundjavës në Miami Grand Pix, fillimisht ngacmoi datën e publikimit të baladës së pianos në Instagramin e saj.

Ajo ngarkoi një vizatim të lezetshëm të një zogu nënë dhe dy foshnjat e saj lart në një pemë, me emrin e këngës që shfaqet në sfond. Nëna e dy fëmijëve më vonë publikoi një pjesë të këngës për 86 milionë fansat dhe ndjekësit e saj, si dhe një video zyrtare lirike në faqen në YouTube.

ACRÓSTICO prek disa tema gjatë gjithë këngës, si thyerja e zemrës dhe dashuria që ka për dy djemtë e saj, të cilët i ndan me Gerard. Të dy u ndanë në qershor të vitit 2022 pas gati 12 vitesh lidhje pas lidhjes së tij të dyshuar me Clara Chia Marti.