Celebrities Gossip Showbiz

Shumë e ngjashme me vjehrrën e saj Victoria Beckham, Nicola Peltz ka një të shkuar në muzikë!

Këto ditë Nicola Peltz njihet si modele dhe akore e Hollywood-it. Por, përpara se 27-vjeçarja të dilte me rolet në “Bates Motel”, “Transformers: Age of Extinction” dhe “The Last Airbender”, ajo u shfaq në një sërë videoklipesh.

Fansat e vëmendshëm mund të mos e kishin njohur as atë 13-vjeçare kur ajo luajti në një video të Miley Cyrus në vitin 2008. Nicola ishte një nga vajzat adoleshente që sinkronizuan zemrën e tyre për këngën e Miley ‘7 Things’. Kënga u përfol se kishte të bënte me ish-in e Miley, Nick Jonas dhe Nicola e re duket shumë ndryshe nga ajo tani.

Tani një bionde, në atë kohë adoleshentja kishte flokë të gjatë ngjyrë kafe të errët dhe përqafonte një arush pelushi të bardhë në video. Ajo qan para kamerës ndërsa këndon së bashku me Miley në këngën, e cila u fut në Top 10 në Amerikë. Ndërsa Nicola përgatitet të martohet me djalin e madh të Victoria Beckham, Brooklyn këtë fundjavë, duket se ajo ngjan më shumë me vjehrrën e saj të famshme sesa mendohej në fillim.

Ndërsa Victoria u bë e famshme si Posh Spice në Spice Girls, Nicola ka një të kaluar të fshehtë të yllit të popit. Përveç paraqitjes në videon e Miley si e re, ajo pati një rol kryesor në një video muzikore të Zayn Malik në vitin 2016. Edhe pse Zayn ishte në lidhje me supermodelen Gigi Hadid në atë kohë, ishte Nicola ajo që u zgjodh për të luajtur në videoklipin.