Celebrities Gossip Showbiz

Si e festuan Meghan Markle dhe Princi Harry ditëlindjen e dytë të vajzës Lilibet?!

Është një ditëlindje e përshtatshme për familjen mbretërore. Të dielën, Princi Harry, 38 vjeç, dhe fëmija më i vogël i Meghan Markle, 41-vjeçare, vajza Lilibet ‘Lili’ Diana Mountbatten-Winsdor, mbushi dy vjeç dhe sipas një eksperti mbretëror, festa e saj ishte një “çështje gjithë-amerikane”.

Unë do të prisja të shihja një spërkatje të të famshmëve dhe një festë të qetë, e cila shpresoj se do të përfshijë disa të vegjël të tjerë. Do të ishte mirë të mendosh se dita mund të përfshijë një video-telefonatë me gjyshin e Lilibet, Mbretin Charles dhe shpresojmë se një lloj dhurate është rregulluar dhe do t’i dorëzohet Montecito-s për ditëlindjen e saj.

Lilibet ka lindur në Santa Barbara, Kaliforni, ku çifti u zhvendos pasi vendosi të largohej nga jeta mbretërore. Princi Harry dhe Markle kanë gjithashtu një djalë së bashku, Archie Harrison Mountbatten-Windsor, 4 vjeç, i cili ka lindur në Londër. Archie ka lindur më 6 maj, e cila sapo ndodhi në ditën e kurorëzimit të këtij viti, ku Mbreti Charles u kurorëzua zyrtarisht pas vdekjes së nënës së tij, Mbretëreshës Elizabeth II, shtatorin e kaluar në moshën 96-vjeçare.

Princi Harry thuhet se ka qëndruar vetëm për 24 orë në Mbretërinë e Bashkuar për të marrë pjesë në ceremoni, thuhet se po kthehej në shtëpi për t’u kthyer në kohë për ditëlindjen e djalit të tij. Ai u ul në rreshtin e tretë gjatë ceremonisë madhështore në Westminster Abbey, pasi ka pasur disa tensione në rritje mes tij dhe familjes së tij gjatë viteve të fundit, veçanërisht pas publikimit në janar të kujtimeve të tij, “Spare”.

Gjatë një mbledhjeje private familjare pas ceremonisë së kurorëzimit, gjyshi i Archie-t, Mbreti Charles, thuhet se dha një dolli për t’i uruar ditëlindjen katërvjeçares kudo që të ishte. Që nga lindja, Lilibet ka qenë vetëm një herë në Mbretërinë e Bashkuar, sipas Harpers Bazaar, për festimet rreth Jubileut Platinum të Mbretëreshës. Vitin e kaluar, çifti organizoi festën e parë të ditëlindjes së Lilibet në Frogmore Cottage në Windsor, një zhurmë që burimet e quajtën si të relaksuar dhe joformale.

Ishte një punë e mrekullueshme dhe kishte gjithçka që do të prisnit nga festa e ditëlindjes së një fëmije. Por nuk kishte argëtim formal. Ideja ishte që ajo të ishte shumë e relaksuar dhe e rastësishme, me njerëz të lirë të hynin dhe të dilnin sipas dëshirës.