Botë e Çuditshme Celebrities Gossip

UFO gjenden jashtë rezidencës së Princit Harry dhe Meghan Markle, ndërsa NASA lëshon informacione!

Një disk fluturues dyshohet se u pa teksa rri pezull pranë rezidencës së Harry-t dhe Meghan-it me vlerë 14 milionë dollarë jashtë Los Anxhelosit. Një objekt rrethor misterioz u pa në malet me pamje nga liqeni Cachuma, në kontenë Santa Barbara, rreth 25 milje nga shtëpia e çiftit. Gjuetari i paidentifikuar i objekteve fluturuese, Tony Moreno, pa objektin e ngjashëm me diskun në Google Earth.

Objekti rrethor me gjerësi tetë metrash kishte shkrime të çuditshme mbi të dhe dukej sikur hidhte një hije në tokë. Ish-familjet mbretërore blenë rezidencën me nëntë dhoma gjumi dhe 16 banjo, shtëpinë moderne 18,000 metra katrorë në Montecito gjatë verës së vitit 2021. Zona është vizituar nga objekte kurioze të paidentifikuara më parë. Sipas Independent:

Rrjeti i ndërsjellë i UFO-ve liston 29 UFO ose objekte të paidentifikuara të zhytura në ujë midis nëntorit 2000 dhe dhjetorit 2018 në Santa Barbara.

Shikimet e fundit pranë ish-rezidencës së mbretërve erdhën ndërsa NASA mbajti takimin e saj të parë publik në aeroplanin misterioz. Të mërkurën, zyrtarët thanë se vetëm një pjesë e vogël e qindra pamjeve të UFO-ve të raportuara gjatë tre dekadave të fundit ishin në fakt të pashpjegueshme.

Nga 800 pamjet e raportuara në Departamentin e Mbrojtjes gjatë 27 viteve të fundit, vetëm 2% deri në 5% ishin ndoshta vërtet anormale, një term i përdorur për të përcaktuar se ngjarjet në qiell që nuk mund të identifikohen.

Në përgjithësi, afërsisht 50 deri në 100 raste të objekteve fluturuese raportoheshin çdo muaj, por shumica “demostrojnë karakteristika të zakonshme të burimeve lehtësisht të shpjegueshme”, i tha ai task-forcës NASA. Kirkpatrick zbuloi gjithashtu disa “tendenca të deklasifikuara së fundmi” në pamjet e UFO-ve në takimin novator, i cili erdhi gati një vit pasi NASA filloi një studim mbi fenomenet e pashpjegueshme. NASA iu bashkua zyrtarisht kërkimit të UFO-ve pas një seance novator në Kongresin e UFO-ve pranverën e kaluar.