Celebrities Magazine Showbiz

“Sikur të mund të të harroja ndonjëherë…”/ Pedro Pascal i emocionuar me reagimin e fundit të aktores Sarah Michelle Gellar!

Nëse Pedro Pascal ka bërë diçka kohët e fundit, padyshim që është duke vrarë dhe Sarah Michelle Gellar e ka marrë parasysh. Përpara se Pascal të luftonte të infektuarit në “The Last of Us”, ai ishte një student kolegji i kthyer në vampir në “Buffy the Vampire Slayer”, siç theksoi ylli titullar i TV në Instagram të hënën. Gellar në mbishkrimin e një fotografie të saj dhe Pascal nga episodi i tyre i përbashkët “Buffy” nga viti 1999 tha:

Kur mamaja takoi babain.

Pavarësisht se Pascal kishte një llogari aktive në Instagram, ai ishte i befasuar dhe i kënaqur kur mësoi për postimin e Gellar kur u duk se mësoi për herë të parë në premierën e sezonit 3 të “The Mandalorian” të së martës. Ai për Access Hollywood u shpreh:

Ajo që sapo kuptova se jam shumë e emocionuar dhe mezi pres të marr telefonin tim në mënyrë që ta shikoj vetë, është se Sarah Michelle Gellar më kujton mua.

Pascal u shfaq në episodin premierë të sezonit 4 të “Buffy” dhe luajti Eddie, një student kolegji me të cilin vrasësi i yjeve të Gellar miqësohet, por më vonë detyrohet të luajë pasi ai është shndërruar në një vampir. Aktori shtoi të martën se dëshiron që Gellar të dijë se kujton “çdo moment të xhirimit të atij episodi” dhe se “ajo ishte një partnere e mirë e skenës dhe ne kaluam kohën më të mirë”.

Pascal kujtoi gjithashtu filmimin e episodit me Entertainment Tonight, duke thënë se ai kujton se Gellar ndante akullore me të gjatë xhirimeve të natës në kampusin e UCLA dhe kujtoi se duhej të vishte maskën e tij vamp ndërsa hante drekën e tij. Ai tha se Gellar madje e mësoi atë se si të godiste shenjën e tij në set. Por festa e dashurisë në rrjetet sociale nuk kishte përfunduar ende. Gellar pa komentet e Pascal nga intervistat e tij në tapetin e kuq dhe ndau një mendim të fundit në Instagram Story të mërkurën duke thënë:

Sikur të mund të të harroja ndonjëherë. Ajo ishte më e mira!