Celebrities Showbiz

“Super Bowl LVI Halftime Show” do të jetë një festë dashurie për vitet ’90!

Traileri zyrtar për shfaqjen e ardhshme të “Pepsi Super Bowl LVI Halftime Show” është publikuar, duke nxjerrë në pah shumë artistë që do të performojnë duke shfaqur gjithashtu shumë nga këngët e tyre hit. Në trailerin zyrtar arrijmë të shohim Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige dhe Kendrick Lamar në një video të stilit të viteve ’90.

Regjisori i “Straight Outta Compton” F. Gary Grey krijoi trailerin, i cili titullohet “The Call”. Ajo hapet me Eminem në moshë të re që përballet me një Eminem të ditëve të sotme, duke performuar këngën e tij “Rap God”. Më pas Snoop shihet duke ngarë makinën e tij, duke kërcyer së bashku me “Episodin tjetër”.

Një Blige me pamje magjepsëse shfaqet me një pallto blu ndërsa performon “Family Affair”. Lamar më pas shihet me “Humble” duke luajtur në sfond. Të gjithë marrin një telefonatë nga Dr. Dre, duke u thënë atyre të bashkohen në stadiumin SoFi të Los Anxhelosit për shfaqjen.

Ne shohim një avion që ngrihet ndërsa rimorkio zhvendoset nga Bregu Lindor në Bregun Perëndimor. “California Love” luhet gjithashtu në trailer, duke dhënë një atmosferë se ekipi do të luajë hitet e tyre për turmën e fansave. Klipi përfundon me një pamje nga lart të stadiumit dhe thirrjet e tifozëve të futbollit. “Super Bowl” transmetohet më 13 shkurt.

Traileri është me regji të F. Gary Grey që ka drejtaur dhe “The Fate of the Furious” apo “Straight Outta Compton” dhe është shënuar nga drejtori muzikor i nominuar për Emmy dhe shkrimtari fitues i çmimeve Grammy, Adam Blackstone, i cili ka përzier hite të ndryshme nga të pesë superyjet. F. Gary Grey tha se:

Sa herë që bashkëpunoj me Dre, duket se shënon një moment të rëndësishëm në historinë e argëtimit, nga projektet si “Friday”, “Set It Off”, “Straight Outta Compton”, deri në shfaqjen “Pepsi Super Bowl LVI Halftime Show”. Si një super fans, e konsideroj një nder dhe privilegj të ndërtoj dhe krijoj në mënyrë autentike këtë moment me pesë nga artistët më legjendar në historinë e muzikës. Ka qenë një shpërthim!