Celebrities Gossip Showbiz

Testamenti i Lisa Marie Presley ‘mollë sherri’ për Priscilla Presley dhe mbesën e saj!

Marrëdhënia e Priscilla Presley me mbesën e saj, Riley Keough, ka qenë një temë bisede pasi raportet e shumta treguan se të dyja ishin grindur pas vdekjes së vajzës së Priscilla, Lisa Marie Presley. Megjithatë, Navarone Garibaldi, gjysmëvëllai i Lizës, së fundmi theu heshtjen në Instagram për të sqaruar se nëna e tij dhe Riley janë në marrëdhënie të mira.

Tensioni filloi pasi u zbulua se Lisa kishte ndryshuar kushtet e testamentit të saj për t’ua lënë gjithçka fëmijëve të saj dhe emëroi Riley dhe djalin e saj të ndjerë Benjamin si bashkëekzekutues, duke zëvendësuar Priscilla dhe ish-menaxherin e biznesit Barry Siegel.

Priscilla, megjithatë, pretendoi se ajo nuk ishte informuar për ndryshimet dhe sugjeroi se nënshkrimi i vajzës së saj mund të ishte falsifikuar. Dyshja thuhet se kanë qenë në kontakt vetëm përmes avokatëve në mes të betejës ligjore dhe që atëherë nuk janë fotografuar së bashku. Pavarësisht kësaj, Navarone pretendon se Priscilla dhe Riley janë mirë, dhe ai dhe nëna e tij madje kanë darkuar me Riley muajin e kaluar. Kur u pyet nëse dyshja nuk flisnin, ai këmbënguli:

Po, ata janë mirë. Nuk ka grindje. Darkuam së bashku shkoi mirë, gjithçka është mirë.

Vetë Priscilla la një koment në lidhje me performancën e Riley në shfaqjen e saj të re televizive në Amazon, Daisy Jones & The Six, në një Instagram Live disa ditë më parë. Një numër fansash shkuan në Twitter për të konfirmuar se Priscilla dhe Riley po flasin.

Ekipi ligjor i Priscilla i ka kërkuar një gjyqtari të LA që të vazhdojë çështjen e pronave deri në maj, pasi një seancë dëgjimore ishte planifikuar fillimisht për 13 prill. Priscilla është aktualisht në një turne fjalimi në MB dhe ka diskutuar marrëdhënien e saj me Riley gjatë paraqitjeve të saj.

Lisa Marie kishte një marrëdhënie të vështirë me Priscilla-n për vite përpara vdekjes së saj të papritur në janar, por të dyja u fotografuan së bashku në një sërë ngjarjesh për të promovuar filmin Elvis me Austin Butler. Është raportuar nga një numër i mediave se Priscilla dhe Riley u grindën për ndryshimin e testamentit, me një burim që pretendonte.