Celebrities Gossip Showbiz

John Travolta i ka vënë qëllim vetes që të ndalojë betejën ligjore midis Priscilla Presley dhe Riley Keough për pasurinë e Lisa-s!

Gjatë gjithë karrierës së tij, John Travolta ka bërë homazhe të llojeve të ndryshme për të ndjerin e madh Elvis Presley. Ai është një nga fansat e famshëm më të përkushtuar të artistit legjendar dhe gjithmonë është përpjekur të mbajë një lidhje të ngushtë me të gjithë familjen e tij pas vdekjes së tij. Kur Lisa Marie Presley ndërroi jetë fatkeqësisht, ajo la pas një pasuri prej rreth 35 milionë dollarë për të cilën nëna e saj po lufton aktualisht kundër vajzës së saj, Riley Keough. Priscilla Presley po pretendon se ka pasur ngatërrime me nënshkrimin e dokumenteve të vajzës së saj dhe kjo betejë tashmë është bërë mjaft e keqe midis të dy pjesëve.

Për John Travolta-n, shikimi i familjes së idhullit të tij në mes të kësaj beteje të keqe ligjore është zemërthyese dhe ai vendosi t’i merrte gjërat në duart e tij. Sipas Radar Online, aktori i Hollywood-it mori vendimin të fillonte të punonte privatisht për të ndihmuar në shërimin e të gjithë familjes ndërsa ata po kalonin këtë betejë ligjore mbi besimin prej 35 milionë dollarësh të Lisa Marie Presley. Ai thuhet se është në bisedime të vazhdueshme me Priscilla Presley dhe Riley Keough në mënyrë që t’i bëjë ata të ndalojnë të gjitha sulmet kundër njëra-tjetrës.

Çështja këtu janë paratë, për habinë e askujt. Priscilla Presley beson se ajo ka të drejtë po aq sa Riley Keough dhe vëllezërit e motrat e saj besojnë se kanë të vërtetën për rastin. Nuk do të jetë e lehtë t’i afroheni dhe t’i bëni ata të ndjehen empatikë për palën tjetër, por John Travolta do të bëjë gjithçka që është në fuqinë e tij dhe në dorën e tij për të gjetur një zgjidhje për këtë konflikt të tmerrshëm. Që kur Lisa Maria Presley ndërroi jetë, të dyja palët janë lënduar jashtëzakonisht shumë pasi të gjithëve me siguri i mungon.