Celebrities Magazine Showbiz

Tom Cruise feston 90-vjetorin e ditëlindjes së Michael Caine pas anashkalimit të ceremonisë Oscars 2023!

Tom Cruise nuk mori pjesë në ceremoninë e Oscars këtë vit, por ka një rast të veçantë që ylli i Hollivudit nuk donte ta humbiste: festimet e 90-vjetorit të Michael Caine në Londër. Aktori i “Top Gun: Maverick” është vlerësuar për ndihmën për të kthyer audiencën në ekranin e madh, kështu që ishte një surprizë kur ai nuk mori pjesë në një nga netët më të mëdha të sezonit të çmimeve të dielën. Deadline raportoi se Cruise po anashkalonte ndarjen e 95-të të Çmimeve të Akademisë në Los Anxhelos për shkak të punës, ndërkohë që prodhimi për pjesën tjetër të ekskluzivitetit “Mission: Impossible” po zhvillohet aktualisht.

Tani Cruise, 60 vjeç, është fotografuar në festën e ditëlindjes së Caine në The River Cafe në Hammersmith, në perëndim të Londrës. Caine mbushi 90 vjeç të martën. Dyshja njihen prej vitesh, duke luajtur së bashku në filmin “Austin Powers in Goldmember” të vitit 2002. Atyre iu bashkuan edhe të famshëm të tjerë britanikë, përfshirë komedianin David Walliams dhe prezantuesin televiziv Denise Welch, me foto dhe klipe të mbrëmjes të shpërndara në rrjetet sociale. Autori dhe prezantuesi Walliams ndau imazhe të festës në Instagram, duke shtuar:

Gëzuar ditëlindjen e 90-të për legjendarin Sir Michael Caine.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by David Walliams HQ (@dwalliams)

Cruise është vlerësuar me injektimin e një jete të re në Hollywood, pasi pandemia mbylli kinematë në të gjithë botën. Pasi vonoi shfaqjen e tij për dy vjet për të pritur rihapjen e kinemave, “Top Gun: Maverick” u bë filmi me fitimet më të larta në karrierën e Cruise. Filmi u nominua për gjashtë Oscar, duke përfshirë filmin më të mirë. Fitoi Oscarin për zërin më të mirë.

Edhe pse Cruise nuk ishte aty personalisht, kontributi i tij në industri u nderua me një skenë nga prezantuesi i Oscars Jimmy Kimmel, i cili u shfaq për herë të parë në ceremoninë e së dielës duke pretenduar të ishte në ekskluzivitetin e filmit “Top Gun”. Ndërsa ishte ulur pas Cruise në një avion luftarak, Kimmel hoqi një helmetë të etiketuar me shenjën e thirrjes “Meatball”. Cruise e këshilloi atë të tërhiqej nga avioni, më pas Kimmel zbriti në skenë me parashutë.